Запобігання травматизму під час зернозбиральних робіт

     Літо - гаряча пора для робітників сільськогосподарських підприємств.
 Найбільш травмонебезпечним періодом в сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, високою температурою, перенасиченості праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу. Незабаром розпочнеться зернозбиральна кампанія й щоб вона пройшла безпечно служба охорони праці управління агропромислового розвитку райдержадміністрації нагадує керівникам господарств та фермерам про необхідність посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.
    Відповідно до аналізу травматизму,на підприємствах агропромислового
комплексу через невиконання вимог інструкції з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізаторита слюсарі.
     Для попередження травматизму працівників під час зернозбиральних робіт головне - не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами та тих, що не пройшли державний технічний огляд.
 Необхідно пам'ятати,що всі види егулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки агрегатів.
     Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового
розпорядку, встановленого на підприємстві та організація контролю за його дотриманням з боку керівництва.  
      Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленного законодавством часу.
      Перед початком робіт працівники мають бути проінструктовані, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору-
механізатори, водії, прцівники зернотоків - ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
      Служба охорони праці управлінні агропромислового розвитку закликає
працівників, що працюватимуть на жнивному полі, берегти власне життя та здоров'я. Пам'ятайте, що безпечне проведення зернозбиральної кампанії можливе за умови виконання вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт.
     З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозби-
ральних робіт служба охорони праці управління агропромислового розвитку звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:
     - до роботи на тракторах,зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд (не допускаються до цих робіт підлітки);
      - розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених
та заборонених напрямків руху;
      - закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;
      - обладнати місце відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливо-мастильних матеріалів;
      - підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропере-
дач;
     - провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;
     - провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських
машин і механізмів, зерноочисних машин;
  - очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;
      - укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медаптечками першої допомоги;
      - забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;
     - провести перевірку, акредитованими лабораторіями, опору ізоляції та
контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;
      - особи, які працюють на скирдуванні соломи, повинні пройти медогляд
та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;
     - під час скиртування забезпечити працівників справними вилами,
страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;
     - колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;
     - обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини,
які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем; не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.          Всі ці вимоги нормативно-правових актів вам відомі, але невиконання
їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути всі порушення і з усією відповідальністю за безпеку працюючих - приступити до збору врожаю.
 
Повернутись