Жодна сім’я району у скрутних обставинах не залишається поза увагою

 

 Сім’я є інтегральним показником суспільного розвитку, який відображає моральний стан суспільства і є могутнім фактором формування демографічного потенціалу. Саме тому суспільство зацікавлене у фізично й морально здоровій сім’ї, яка здатна реалізувати свій соціальний потенціал та відтворювальну функцію, забезпечити не лише власне виживання, а й розвиток.  Питання  супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах  знаходиться на особливому контролі Глави держави Віктора Януковича, який  наголошує, що важливим завданням державної соціальної політики є підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення їхнього адресного спрямування на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 Реалізовуючи ці завдання, 24 січня у приміщенні Оратівської райдержадміністрації  було проведено засідання дорадчого органу для комплексного вирішення проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за участю суб’єктів соціальної роботи  та осіб, які безпосередньо здійснюють роботу із сім’ями в складних життєвих обставинах - фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 За результатами проведеного засідання на сьогодні в районі 20 сімей потребують соціального супроводу  фахівців Центру, а тому за  рішенням комісії фахівцям доручено взяти ці сім’ї під соціальний супровід задля покращення умов їхнього проживання. 28 сім’ям, які перебували під опікою фахівців із соціальної роботи, членами комісії було вирішено завершити соціальний супровід у зв’язку із подоланням кризових сімейних явищ, а трьом сім’ям зазначеної категорії - продовжити термін перебування під супроводом. Членами комісії було також напрацьовано практичні рекомендації фахівцям із соціальної роботи, які вони мають реалізовувати при роботі із взятими під супровід особами та сім’ями.

  Цього ж дня в приміщенні Оратівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено семінар для фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи центру, де названі працівники ЦСССДМ опрацювали постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» та «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)», адже вони являються нормативною законодавчою базою при роботі із сім’ями та особами, що перебувають під соціальним супроводом.

  У кожної сім’ї району, що перебуває у скрутних умовах, - своя життєва історія, проте їх об’єднує одне – держава і влада не залишать їх у скрутну годину, а нададуть допомогу і підтримку.

 

Повернутись