«Жовта зона» для Вінниччини: яка ситуація в області із коронавірусом?

Про це йшла мова під час наради в голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова з представниками обласного оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території Вінницької області COVID-19, яка відбулася сьогодні, 25 вересня, в облдержадміністрації.На початку засідання, очільник області повідомив, що згідно з оновленими карантинними зонами, де фіксуються зараження на COVID-19,  міста Вінниця та Козятин, що раніше були в «помаранчевій зоні», потраплять з 00:00 год. 28 вересня 2020 року до «жовтої зони».
 
За словами Сергія Борзова, в «жовту зону» потрапляють міста Могилів-Подільський та Хмільник, а також Вінницький, Калинівський, Козятинський, Літинський, Тиврівський, Томашпільський та Хмільницький райони.
 
«Вчора, 24 вересня, в області зафіксували 101 випадок захворювання на COVID-2019, сьогодні –  97 таких випадків. Лише по м. Вінниця  за ці дві доби відповідно захворіли 58 і 34 особи. Зросла статистика й по районах: в Немирівському – 9, в Томашпільському – 8, у Жмеринському – 6 випадків. Загальна завантаженість по ліжках – 54 %, завантаженість ліжок пацієнтами із підтвердженим COVID-19 складає 25 %. Вчора, тільки до Вінницької міської клінічної лікарні, госпіталізовано 52 інфікованих. Додаткові «ковідні» ліжка до 10 жовтня планують відкрити у Вінницькій міській клінічній лікарні  № 3. Сьогодні там є 60, планують ще 40», – повідомив керівник регіону.
 
Обговорили під час наради і ситуацію з наявністю тестів та засобів індивідуального захисту в медичних закладах області.
 
«У лабораторному центрі наборів реагентів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції вистачить на два місяці», – доповіла голові ОДА Валентина Зайцева. За її словами, ПЛР-тестами на коронавірус Вінницька область забезпечена.
 
В ході наради Сергій Борзов зазначив, що 17 вересня Міністерство охорони здоров’я оновило національний протокол лікування коронавірусної хвороби. До нього включено всі підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при COVID-19. Документ, зокрема, передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування.
 
Згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції і не має жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Також це стосується пацієнтів, які йдуть на планову госпіталізацію, за винятком присутності в них ознак гострого респіраторного захворювання.  Окрім того, МОЗ розглядає питання залучення приватних лабораторій до проведення ПЛР-тестування за кошти держави.
 
В ході наради голові ОДА доповіли, що заборгованість по заробітній платі медичним працівникам в області відсутня.
 
«Захворюваність серед медиків на Вінниччині зростає – це 12 % від загальної кількості інфікованих, – зауважила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Бондаренко. – Загалом з початку пандемії на Вінниччині захворіли 725 медпрацівників. Наразі продовжують хворіти 159 медиків. Позавчора захворіли 13, вчора – 8. Серед них не лише лікарі, а й медсестри, лаборанти».
 
Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в навчальних закладах області залишається контрольованою. Як зауважив голова ОДА, школи на дистанційне навчання поки що не переводять.
 
За його словами, в навчальних закладах Вінниччини фіксується зростання кількості випадків захворювання на коронавірус, однак, на думку обласних фахівців, доцільності закривати навчальні заклади немає: в листопаді очікують інший вірус – грип. За місяць почнеться нашарування коронавірусу і грипу, а відтак, не виключено, що тоді школи й закриють на карантин.
 
Варто зазначити, що сьогодні в області на COVID-19 інфіковані 22 учні та 48 вчителів. На самоізоляції перебувають 4 039 учнів та 241 вчитель. Одну дитину госпіталізували сьогодні.  Всього хворіють 98 дітей.
 
«Прохання до всіх вінничан – дотримуватися маскового режиму, користуватися антисептиками і виконувати всі інші рекомендації, які дає МОЗ», – наголосив Сергій Борзов.
Повернутись