Зустріч голови облдержадміністрації В.Коровія з громадським активом Оратівщини

    28 січня 2016 року з робочою поїздкою на Оратівщині побував голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.
    Візит голови облдержадміністрації розпочався із зустрічі з  громадським активом району в залі засідань районної Ради.
    Про соціально–економічний розвиток  району на основі слайдів за 2015 рік  доповіла голова райдержадміністрації  Надія Мельничук, яка відмітила, що       в минулому році  основна увага акцентувалась  на необхідності запровадження нових підходів та системних заходів в налагодженні взаємодії між владою, представниками громадськості,  органами місцевого самоврядування та  суб’єктами господарської діяльності.
   Основними завданнями - забезпечення стабільного економічного розвитку району, підвищення соціальних стандартів в умовах реформування багатьох сфер життя, а також надання якісних послуг населенню.
Жодне питання сьогодні не вирішується без врахування пропозиції районної, селищної та сільських рад, зокрема і щодо добровільного об’єднання територіальних громад району.
    І саме така конструктивна співпраця дає нам можливість створити стійкі передумови для подальшого розвитку, як господарського комплексу, так і соціальної сфери життя нашого району. 
    Сьогодні, підводячи підсумки роботи, ми можемо з упевненістю сказати, що вибраний  напрямок роботи є дієвим та результативним.
   За підсумком  2015 року рівень виробництва перевищив минулорічний показник на 19,0%. Всього  за 2015  рік вироблено промислової продукції на  28,5 млн. грн.,  або в порівнянні  із 2014 роком на 4,5 млн. грн. більше. 
   Домінуючою галуззю економіки району на сьогоднішній день є сільське господарство. Частка цього сектору в загальній структурі економіки району становить майже  81%.
   Господарську діяльність тут здійснюють 89 сільськогосподарських підприємств різних форм власності  та  понад  10 тис.  домогосподарств, в обробітку яких знаходиться понад  58,7  тис. га ріллі.
    За рейтинговими показниками  агропромислового комплексу області  район посідає четверте  місце. Так, незважаючи на несприятливі погодні умови, у 2015 році всіма категоріями господарств зібрано 158,4 тис. тонн зернових та зернобобових культур при середній урожайності 54,7 ц/га.
  У галузі тваринництва, в порівнянні із 2014 роком, відбулося: 
- збільшення реалізації худоби в живій вазі на 1,4% (203 ц); 
- збільшення чисельності поголів’я свиней  на 1,1% (100 гол.); 
- збільшення валового надою молока на  14,7% (6391 ц), і відповідно збільшення надою молока на 1 корову на 2323 кг (56,7%);  
   Станом на 01 січня 2016 року сільгоспформування району надали територіальним громадам 4,6 млн. грн. коштів та ресурсів згідно укладених соціальних угод, що становить 181,0 % від запланованого. 
   Аграрними підприємствами району виплачено орендної плати за користування земельними частками (паями) за 2015 рік на суму 53,1 млн. грн., що становить 141% до нарахувань.                                 
    Правом на державні соціальні допомоги  протягом року скористалися  понад 7000 сімей району.
    У 2015 році в порівнянні із 2014 роком відбулося збільшення державних соціальних виплат населенню на 18%. Це дозволило збільшити виплати   сім’ям району майже на 15 млн. гривень.  
    Середній розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям  у 2015 році по району становив 2525 грн. Протягом року 5214 сімей скористалися своїм правом на житлові  субсидії, особливо збільшення звернень за житловими субсидіями відбулося після введення з 1 травня 2015 року нового Порядку призначення субсидії на житлово - комунальні послуги, на відшкодування витрат на природній газ та придбання твердого палива.  
        Завдяки виділенню коштів в сумі 40 тис. грн. із районного бюджету під районну програму «Мобільний соціальний офіс», населенню району надавалися послуги з питань призначення субсидій та інших соціальних питань безпосередньо в місцевих громадах. Так, майже третя частина звернень за призначенням житлових субсидій була прийнята на виїзних прийомах.     
    Упродовж 2015 року   за рахунок районного бюджету 142 учасники АТО отримали матеріальну допомогу на загальну суму 80 тис. грн.          
     Очільник області Валерій Коровій разом із головою райдержадміністрації Надією Мельничук, головою районної Ради Галиною Лошак  відвідали Центр надання адміністративних послуг при Оратівській районній державній адміністрації. 
    В секторі забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг працює 4 адміністратори та 1 реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
    Через Центр у 2015 році вже надавалось 59 видів адмін.послуг, загальна кількість наданих адміністративних рослуг - 9022  (для порівнянння - у 2014 році надавалось 48 видів послуг, а загальна кількість наданих адмін.послуг - 584).  
   Тільки упродовж січня поточного року через Центр вже надано 811 адміністративних послуг. 
 
Повернутись