Звернення голови райдержадміністрації Олега Чугункіна до мешканців району

    Кабінет Міністрів України схвалив рішення, яким запроваджує адаптивний карантин до 22 червня, водночас із 22 травня розпочнеться другий етап пом’якшення карантинних заходів.
    У рамках другого етапу  послаблення  планується запуск громадського транспорту, рух міського і приміського наземного транспорту. Влада дозволить проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб та без глядачів), роботу готелів, окрім хостелів. При цьому робота ресторанів і басейнів у готелях залишатиметься під забороною. З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.
    Тому, відповідно рішенням районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась  21 травня 2020 року,  вирішено  відновити   роботу:
- Приміського транспорту;
- Проведення спортивних змагань (з обмеженням до 50 осіб та без глядачів);
- Проведення релігійних заходів (не більше однієї особи на 10 м²)
     З 25 травня 2020 року рекомендувати органам місцевого самоврядування відкриття закладів дошкільної освіти
   Також, сьогодні хочу довести до вашого відома інформацію щодо відновлення роботи  продовольчого ринку на території селища.
    Хочу нагадати, що 30 квітня 2020 року, відбулося  засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо відновлення роботи продовольчого ринку в смт Оратів, оскільки 29 квітня 2020 року на черговому засіданні Уряду були внесені зміни до Постанови КМУ від 11.03.2020 №211. Постановою передбачаєтьтся відкриття ринків за умов жорсткого дотримання санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до закриття їх роботи.
 Відповідно до Акту Оратівського районного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, після проведеного детального санітарно-епідеміологічного обстеження ринку Оратів РайСТ від  29 квітня встановлено, що агропродовольчий ринок смт Оратів не відповідає встановленим вимогам роботі ринку в період карантину з дотриманням вимог реалізації харчових продуктів тому комісія районного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації вирішила заборонити роботу агропродовольчого ринку смт Оратів до прийняття особливого рішення.
    Працівниками ринку була проведена відповідна робота щодо відновлення роботи продовольчого ринку та забезпечення карантинних вимог. Тому, відповідно до Акту Оратівського районного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, після проведеного детального санітарно-епідеміологічного обстеження ринку Оратів районного споживчого товариства  встановлено, що агропродовольчий ринок смт Оратів відповідає встановленим вимогам роботі ринку в період карантину з дотриманням вимог реалізації харчових продуктів.
  Тому, з актуальністю даного питання сьогодні відбулось засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо відкриття продовольчого ринку в смт Оратів у суботу 23 травня,  з дотриманням усіх санітарних вимог.
  Одними із складових відкриття ринку є: масочний режим, наявність антисептичних засобів, регулярна дезінфекція, дотримання дистанції між робочими місцями продавців не менше трьох метрів,  а у разі 1,5 метра, скринінг  та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.
    Звертаюсь до кожного підприємця та покупця: не підведіть нас, виконуйте карантині норми, щоб запобігти поширенню коронавірусу в нашому районі та не допустити повторного закриття ринку. Ми зробили все для того щоб ринок запрацював, а тепер ви маєте показати , що ви свідомі і здатні дотримуватися елементарних заходів безпеки.
    Щодо стихійних ринків в  наших громадах.  Стихійна торгівля в нас заборонена на законодавчому рівні. Тому стихійної торгівлі в селах району не буде!
    
Бережіть себе та оточуючих і будьте здорові!
 
Повернутись