Звернення голови райдержадміністрації Олега Чугункіна до мешканців Оратівщини

   Сьогодні  я озвучу основні загальні питання по району – це введення з 1 серпня адаптивного карантину, збирання нового врожаю, пожежну ситуацію  поводження дітей на воді та звісно ремонт та експлуатація доріг.
   Перше, щодо карантину. з 1 серпня по 31 серпня 2020 року згідно Постанови Кабінет Міністрів України продовжується дія адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року, яке Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.
Зазначається, що в залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС. 
   Наголошено, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.
 «Зелена зона» не означає повне зняття карантину.
   Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:
- у громадських будівлях обов'язковим є носіння маски або респіратора;
- проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
- кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
- пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.
   У залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.
   Більше місяці в нашому районі не зареєстровано жодного випадку на коронавірусну інфекцію. Карантин продовжено, залишилось обов’язковим носіння в громадських місцях захисної маски, що закриває ніс та рот, та документів, які посвідчують особу, тримання дистанції та правил особистої гігієни. Звертаюсь до всіх дотримуватись цих простих правил. Бережіть себе та своїх близьких!
   У надзвичайно непростих умовах наполеглива праця наших аграріїв, поєднання сучасних технологій, використання високоякісного насіння із давніми хліборобськими традиціями та незмінна любов до землі вкотре показують високий результат.
   Хліборобами району намолочено 44276 тонн ранніх зернових на площі 9737 (86% від загальної площі) при середній врожайності 45,4 ц/га. 100 відсотково обмочено озимий ячмінь на площі 959 га, намолочено 4438 тонн при середній врожайності 46,2 ц/га. Озимої пшениці обмолочено на площі 7025 га (92 % від загальної площі) намолочено 31946 тонн при середній врожайності 45,5 ц/га.
  Ярої пшениці  обмолочено на площі 276 га (25 % від загальної площі) намолочено 1314 тонн при середній врожайності 47,6 ц/га.
   Ярого ячменю  обмолочено на площі 1377 га (89 % від загальної площі) намолочено 6388 тонн при середній врожайності 46,4 ц/га.
   Горох зібраний на площі 100 га (100%), урожайність – 19,0 ц/га, намолочено 190 тонн.
   Крім того, озимого ріпаку обмолотили на площі 718 га (100 % від загальної площі)  з урожайністю у 14 ц/га.  Загалом намолотили  1004 тонн насіння.
  Жнивна кампанія в районі цього року розпочалася приблизно в ті ж строки, що і минулого року – напочатку липня. Найбільші показники валового збору на сьогоднішній день зафіксовано в  господарствах за середнім показником врожайності зернових і зернобобових ТОВ «Агробуд» смт Оратів, СВК «Маяк» с.Медівка, АКПП «Золота нива» с.Балабанівка, ТОВ «Світанок» с.Синарна, ФГ «АгроСан» с.Лопатинка, ФГ «Салій» с.Сологубівка, ФГ «Агроросток» с.Мала Ростівка, ТОВ «Скоморошківське» с.Скоморошки, СФГ «Ескіт» с.Рожична  та інші.
    Здобутки аграріїв вкотре засвідчують високий професіоналізм, хліборобський талант та інноваційність підходів до роботи. Вони закладають основу економічного зростання та добробуту жителів.
    Глибока шана і щира подяка хліборобам  за щоденну невтомну працю, високу відповідальність та відданість обраному шляху.
  Після завершення збирання зернових культур, спостерігаються непоодинокі випадки спалювання стерні, сухої природної рослинності, соломи. Це призводить до значного забруднення атмосферного повітря, знищення біорізноманіття, тваринного світу.
    Сільгосппідприємства, та приватні особи, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. Мало хто замислюється, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.
   Необхідно звернути увагу на те, що під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря стає важким і гірким, серед населення збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять: пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна.
 Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання післяжнивних залишків, листя і сухої трави призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях призводить до великих степових пожеж. Окрім того, за це передбачена адміністративна відповідальність відповідно до чинного законодавства.
   Закон, що підписав Президент в цьому році, посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.
   Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    За інформацією начальника Оратівського районного сектору ГУ ДСНС, майора служби цивільного захисту Романа Миколайовича Кружільного на території району в липні місяці сталося три пожежі, а саме: за межами с.Чагів суха трава на площі 1 га, в с.Велика Ростівка на полі одноосібника згоріло 0,5 га соломи та поза межами с.Якимівка суха трава на площі 0,5 га. 
  Тож, слід замислитись, чи варто тепер випалювати суху траву, бур’ян, опале листя тощо, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду навколишньому природному середовищу, собі й оточуючим, своїм нащадкам та державі.
   Питання поводження на воді. У літній період традиційно значно зростає кількість трагічних випадків на водоймах. Шукаючи захисту від палючого сонця, люди обирають для відпочинку переважно місця біля води. Рятувальники не втомлюються попереджати про те, що безпечними є тільки перевірені пляжі та водойми, в яких обстежене дно та є рятувальний пост. Проте, найчастіше головним фактором вибору місця для купання є зовсім не рівень безпеки, а наближеність до дому. Саме на таких ставках, копанках та озерах щороку гинуть сотні українців.
    Рятувальники та працівники поліції по всій країні проводять превентивні заходи з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді, під час яких щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм .
    Нещодавно на водоймі в с.Прибережне травмувався 15-річний хлопчик. Як виявилось,  стрибаючи з пірса  на річці отримав серйозні травми шийних хребців. Дякуючи друзям, які витягнули його на берег та  визвали екстрену швидку допомогу медиками одразу надано першочергову допомогу постраждалому. Транспортували хлопчика в реанімаційне відділення Вінницької обласної дитячої лікарні. 
   Тож, звертаюсь до батьків. Під час канікул особливу увагу приділяти правилам безпечної поведінки на воді. Будьте самі прикладом для дітей в будь-яких ситуаціях, особливо тих, які пов’язані із збереженням здоров’я та життя Вашої дитини!
    Болючим питанням для багатьох громад Вінниччини та безпосередньо Оратівщини, є ремонт доріг.    На початку року спільно із селищним головою Ігорем Барським  було узгоджено  із Вінницькою облдержадміністрацією  перелік доріг загального користування місцевого значення, на яких буде здійснено протягом 2020 року поточний ремонт та експлуатаційне утримання.    Завдяки спільним  зусиллям ДП «Служби місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області», управлінню дорожнього господарства облдержадміністрації,  райдержадміністрації Олега Чугункіна та Оратівської селищної ради  протягом першого півріччя 2020 року  вдалося здійснити:
1. ямковий ремонт дороги  с. Чагів  –  с. М. Ростівка  на суму  700 тис. грн. ;
2. ямковий ремонт дороги Бердичів - м. Погребище – м. Іллінці (ділянка  біля с. Очитків) на суму 400 тис. грн.;
3. ямковий ремонт дороги  с. Осична – с. Каленівка    на суму 200 тис. грн.;
4. ремонт дороги с. Фронтівка – с. Підвисоке  на суму 600 тис. грн.;
5. ямковий ремонт дороги с. Лопатинка – с. Сологубівка  на  суму 200 тис. грн.
  Незабаром будуть розпочаті роботи з експлуатаційного утримання доріг  до сіл  Яблуновиця, Прибережне, Балабанівка та дороги с.Оратів – с. Юшківці.
   Районна державна адміністрація звернулась листом до управління           дорожнього господарства  облдержадміністрації   щодо перерозподілу коштів, виділених на експлуатаційне утримання автомобільної дороги загального користування О-02-17-05 «Погребище – Іллінці» в сумі 200 (двісті) тис. грн. на ремонт автомобільної дороги  загального користування місцевого значення С-02-05-26 «Лопатинка – Сологубівка».
Автомобільна дорога  «Лопатинка – Сологубівка» потребує ремонту де є  аварійний спуск дороги біля с. Сологубівка, по якому рух в осінньо-зимовий період є небезпечним для автотранспорту, особливо для шкільного автобуса, який здійснює підвіз учнів  до Лопатинської загальноосвітньої школи. 
      Особлива увага приділяється ремонту доріг державного значення.
   27 січня 2020 року райдержадміністрація  звернулася до  Служби автомобільних доріг у Вінницькій області з проханням  про проведення капітального ремонту дороги державного значення Р -17.  Так, станом на сьогодні на дорозі державного значення Р-17 (села Новоживотів та Якимівка) проведено роботи з експлуатаційного утримання  (ямковий ремонт) на суму близько 2 млн. грн.
   Роботи  з ремонту доріг продовжуються.
 
 
 
Повернутись