Звернення голови райдержадміністрації Олега Чугункіна з нагоди Дня захисника України

Шановні воїни, ветерани війни, захисники України! 
Дорогі оратівчани!
 
   14 жовтня у нашій державі відзначається День захисника України. Це день пам’яті і вшанування усіх, хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України. Це прекрасна нагода згадати усіх, хто нині покликаний захищати нашу Батьківщину, і не лише зі зброєю в руках.
Сьогодні справа захисту незалежності держави згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів. У цей день ми висловлюємо подяку всім захисникам  нашої Вітчизни, які у складі Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії України, Служби безпеки України, добровольчих батальйонів захищають  територіальну цілісність України.
   День захисника України - це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави.
   Цього дня українці відзначають День Українського козацтва та День Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є покровителькою українського козацтва й українських вояків. 
   Відданість  Україні  - невід’ємна  ознака національно свідомого громадянина. Це любов до свого народу, повага до українських традицій, відчуття своєї приналежності до України, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини.
    Наші захисники, що самовіддано служать збереженню миру у власній країні та за її межами, є прикладом для молоді, яка обирає за професію військову справу, взірцем реального патріотизму для кожної чесної людини, наочним свідченням єдності усіх поколінь нашого народу!   
    Ситуація в нашій країні зараз залишається досить напруженою. Але боротьба за перемогу стала всенародним рухом, справою кожного українця. У важкі для країни часи більше 240 оратівчан стали на захист цілісності нашої держави, є учасниками бойових дій.  Чимало перейшли на контрактну службу. 
    Жодна війна, на жаль, не обходиться без втрат. Хтось повернувся додому з пораненнями і травмами, а хтось назавжди залишився у тій війні. Зокрема, наш земляк Ярослав Дашкевич не повернувся з поля бою. Втратила Оратівщина і Максима Хом’ячука, який обрав спеціальність військового льотчика, але назавжди полетів у небо. Неможливо змиритися із несправедливою долею, що випала молодим, повним сил та патріотизму захисникам рідної землі. Але герої не вмирають, вони у нашій пам’яті, у наших справах.
   День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, хто своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою формує позитивний імідж України у світі та забезпечує нашій державі захист - економічний, гуманітарний, інформаційний.
Сьогодні ми складаємо подяку нашим волонтерам, керівникам сільгосппідприємств, підприємцям, учням і всім небайдужим мешканцям нашого району, які в складних умовах підтримують, надають допомогу нашим воїнам.
    Шановні військовослужбовці, добровольці, ветерани, волонтери!
    Щиро вітаю вас із Днем захисника України! Бажаю вам міцного здоров’я, добра, щастя, благополуччя, миру та надійного тилу.
    Нехай відвага, сміливість і мужність допомагають вам долати всі труднощі, які зустрічаються на шляху.
  Нехай Господь посилає благополуччя, достаток, щастя у ваші сім’ї та домівки і мир нашій Батьківщині. Пресвята Богородиця хай покриває своїм омофором від усякого лиха й оберігає на нелегкій життєвій дорозі.
Низький уклін усім землякам, хто захищав цілісність і суверенітет нашої Держави. Велика вдячність і повага всім, хто стоїть тепер в ім’я миру в Україні!
   Нехай з нами буде правда і  перемога задля щасливого майбутнього наших нащадків,  задля процвітання нашої держави!
  Слава Україні! Героям слава!
 
 
Повернутись