Державна фіскальна служба інформує

Вінницькі фіскали викрили у своїх рядах корупціонерів
   За повідомленням управління внутрішньої безпеки  Головного управління Державної фіскальної служби області у Вінницькій області протягом січня-липня нинішнього року було проведено 36 службових перевірок. Одна з них - за  ініціативи юридичної особи. За результатами цих перевірок інформація підтвердилась в 32 випадках.
   З початку року до правоохоронних органів направлено матеріали 14 перевірок для прийняття відповідного рішення. 
   За результатами розгляду матеріалів перевірок управління внутрішньої безпеки, направлених у грудні 2016 – липні 2017 року, органами прокуратури Вінницької області в січні-липні поточного року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 14 кримінальних проваджень. Шість із них було об’єднано в одне кримінальне провадження. Наразі  тривають досудові розслідування. Матеріали одного кримінального провадження з обвинувальним актом направлено до суду.
   Також за матеріалами управління внутрішньої безпеки  складено два протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Нові форми звітності з транспортного податку
   Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ   інформує, що з 15 серпня поточного року набув чинності наказ Мінфіну від 27.06.2017 р. №595, яким викладено в новій редакції податкову декларацію з транспортного податку. Додамо, що зміни звітної форми зумовлені нововведеннями, які набрали чинності з 1 січня поточного року в частині визначення об’єкта оподаткування. Зокрема, при визначенні середньоринкової вартості автомобіля враховуватиметься не лише марка, модель, рік випуску та об’єм циліндрів двигуна, але й тип пального. Окрім того, уточнено зміст окремих граф та приміток форми.
Нагадаємо, що згідно з пп. 267.6.4 ПКУ таку декларацію подають лише юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо набрання чинності нової форми декларації, то відповідно до п. 46.6 ПКУ, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Окрім того звертаємо увагу, що з  21 липня  набув чинності наказ Мінфіну  від 16.06.2017 р. № 583, яким внесені зміни до  наказу від 16.06.2015 р. № 563 «Про затвердження форми відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку». Зокрема, форму відомостей, необхідних для розрахунку транспортного податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування (форма Л), викладено в новій редакції.
Додамо, що вказана форма відомостей подається органи внутрішніх справ щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця до контролюючих органів для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
 
 
 
Мирослав Продан: Система СМКОР зареєструвала вже 13,7 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму майже 75,7 млрд. гривень
   З початку роботи системи моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних (станом на 25 липня) зупинено реєстрацію лише 132,1 тис. податкових накладних/розрахунків коригування. Це складає 0,97% від загальної кількості зареєстрованих документів. Про це розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
   «Ми повністю надаємо інформацію щодо кількості зупинених та зареєстрованих податкових накладних. Статистика свідчить, що система СМКОР з 3 липня - початку дії в штатному режимі - зареєструвала 13,7 млн ПН/РК на загальну суму майже 75,7 млрд грн. У той же час лише 0,97% податкових накладних платників на суму 1,8 млрд грн були заблоковані. Без взаємодії з платниками таких результатів досягти було б важко. Дякую і співробітникам ДФС, які працюють в цілодобовому режимі, щоб якомога оперативніше розглядати проблемні питання бізнесу через блокування податкових накладних», – підкреслив Мирослав Продан.
  Він також зазначив, що всі надіслані платниками Повідомлення з підтвердженням реальності операцій по зупиненим податковим накладним спеціально створена в ДФС комісія розглядає оперативно, протягом 5 робочих днів. Так, за вказаний період прийнято до розгляду понад 27,5 тис. податкових накладних від майже 3,5 тис. платників. За ними винесено рішення по 8 тис. документів.
   Позитивні рішення винесено по майже 4,2 тис. накладним, відмовлено у реєстрації майже 3,9 тис. документів.
   Нагадаємо, що у разі незгоди платника з прийнятим рішенням щодо відмови у реєстрації, він має право протягом 10 робочих днів надати скаргу з додатковими документами. Окрема комісія ДФС їх розгляне і прийме відповідне рішення – або про реєстрацію, або про підтвердження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.
 
Біля Вінниці зупинили тисячу пляшок нелегальної горілки
  Партію алкогольних напоїв із явними ознаками підробки вилучили співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками Національної поліції у області в ході проведення операції «Акциз-2017». Продукція розлита у пляшки з етикетками відомих вітчизняних горілчаних брендів, марки акцизного податку мають очевидні знаки підроблення. Нелегальний товар транспортувався мікроавтобусом.
   Вся незаконна продукція – 1 тисяча пляшок об’ємом 500 літрів загальною орієнтовною вартістю 80 тис. грн., а також автомобіль вилучені до прийняття законного рішення. На даний час проводяться заходи щодо встановлення місць виготовлення незаконних підакцизних товарів та інших фактів реалізації алкогольних напоїв.
   Слідчими ГУ ДФС у Вінницькій області розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 КК України.  
 
 
 
Митні правила: як визначити країну походження товару, якщо товари поставляються партіями
  Стаття 41 Митного кодексу України регламентує  порядок  визначення країни походження товару, якщо товари поставляються партіями, а саме: товари, що поставляються кількома партіями, у разі якщо за виробничими чи транспортними умовами неможливе їх відвантаження однією партією, а також у випадках, коли партія товару роздрібнена на кілька партій в результаті помилки, повинні розглядатися за бажанням декларанта або уповноваженої ним особи як єдиний товар для цілей визначення країни походження товару.
Умовою застосування цього правила є:
1) надання митниці попереднього повідомлення про роздрібнення партії розібраного чи незібраного товару на кілька партій із зазначенням причин такого роздрібнення, наявність докладної специфікації кожної партії із зазначенням кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, вартості і країни походження товарів, що входять до кожної партії;
2) документальне підтвердження помилковості роздрібнення однієї партії товару на кілька партій;
3) поставка всіх партій товарів з однієї країни одним постачальником;
4) митне оформлення всіх партій товарів в одній митниці.
 
 
Право на виплату доходу без наявності облікового номеру платника
    Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ нагадує, що громадяни при отриманні доходів,  з яких утримуються податки, зобов’язані надавати податковому агенту інформацію про свій реєстраційний номер облікової картки, а особи, які за своїми релігійними переконаннями відмовилися від прийняття номеру і повідомили про це  відповідний контролюючий орган та мають відмітку у паспорті,  надають серію та номер паспорту. Вищезазначені документи, які ідентифікують фізичну особу, надаються також і при сплаті податків і зборів, у разі відкриття рахунків у банках або інших фінансових установах, при укладанні цивільно-правових договорів, реєстрації майна, транспортних засобів та інших активів, оформленні пільг, субсидій та інших соціальних виплат тощо. Тобто, в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, має зазначатися реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).
   Звертаємо увагу, документи, пов’язані з проведенням вищезазначених операцій, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.
   Нагадаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України фізична особа - платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу. А для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття коду, зобов’язана особисто подати відповідному органу ДФС  повідомлення та документи для забезпечення її обліку за прізвищем, ім’ям, по батькові і серією та номером паспорта, а також пред’явити паспорт.
Варто пам’ятати,  що про одержані фізособами доходи та сплачені з них суми податку податкові агенти зобов’язані повідомити контролюючі органи за ф.1ДФ, яка містить обов’язкову графу для заповнення «Податковий номер або серія та номер паспорта».
Враховуючи зазначені вимоги, податковий агент має право виплачувати дохід лише тим фізичним особам, які мають реєстраційний номер облікової картки платника податків, та громадянам України, у паспортах яких є відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
 
Якщо виникла потреба в отриманні податкової консультації
    Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ   нагадує, що відповідно до статті 52 Податкового кодексу України за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації (далі – ІПК)  з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС.
   Нагадаємо, що ІПК за вибором платника податків надається в усній або письмовій формі.
   На запит в усній формі відповідають контролюючі органи та державні податкові інспекції. А на письмове звернення - контролюючі органи в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи та ДФС України.
   Звертаємо увагу, що звернення платників податків на отримання ІПК в письмовій формі повинно містити:
- найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта ( у разі наявності в паспорті відмітки про відмову від номеру);
- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
- підпис платника податків;
- дату підписання звернення.
На звернення платника податків, що не відповідає зазначеним вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».
Щодо строку надання ІПК, він становить 25 календарних днів з можливістю продовження такого строку, але не більш ніж на 10 календарних днів з обов’язковим повідомленням про це платника податків.
   Окрім того повідомляємо, що відтепер ІПК, надана в письмовій формі, підлягає реєстрації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків, коду згідно з ЄДРПОУ (реєстраційного номера облікової картки) та його податкової адреси.
Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: Головна / Електронний кабінет платника/Інформація з реєстрів / Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультаційhttps://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx. Доступ до зазначених даних єдиної бази та офіційного веб-сайту є безоплатним та вільним.
Додамо, що ІПК, не внесена до Єдиної бази консультацій, не звільняє платника податків від відповідальності (фінансові, штрафні санкції та/або пеня п. 53.1 ст. 53 Податкового кодексу).
Окремо зазначимо, що кожен бажаючий має можливість здійснити пошук та роздруківку ІПК в Єдиному реєстрі консультацій за наступними реквізитами:
- реєстраційний номер ІПК;
- дата реєстрації ІПК;
- ключові слова (наприклад, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість тощо);
- орган, що надав консультацію;
- статус документу (діючі ІПК, анульовані ІПК).
Разом з тим, нагадаємо, що ІПК має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Вивезти набої через митний кордон України не вдалось
   Завдяки злагодженій роботі працівників Вінницької митниці ДФС, СБ України у Вінницькій області та Могилів-Подільського прикордонного загону в пункті пропуску «Могилів-Подільський – Отач» митного поста «Дністер» було попереджено вивезення через митний кордон України набоїв.
   Декілька днів тому, у зону митного контролю митного поста «Дністер», із намірами залишити межі території України, заїхав автомобіль особистого користування марки «Dacia Daster». За кермом транспортного засобу знаходився громадянин Республіки Молдова. Під час здійснення митних формальностей на задньому сидінні авто, під його особистими речами, працівники Вінницької митниці ДФС виявили 59 набоїв марки «RWS» до нарізної зброї калібру 7,62 (308 Win).
   За вказаним фактом Управлінням СБ України у Вінницькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.15 та ст. 201 КК України.
   Таким чином, завдяки чітким і злагодженим діям трьох суміжних відомств, припинена чергова спроба переміщення предметів контрабанди.
 
Неосновне місце обліку – коли слід зареєструватися в податковій
    Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ нагадує про те, що в разі  виникнення у суб’єкта господарювання обов'язків щодо сплати (перерахування) податків на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік в ДПІ за таким неосновним місцем обліку.
   Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов'язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов'язані з оподаткуванням, подати заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП. Якщо з ДПІ укладено договір про визнання електронних документів, вказана заява подається засобами електронного зв'язку в електронній формі. Заява за формою №17-ОПП може бути подана як до ДПІ за неосновним місцем обліку, так і до ДПІ за основним місцем обліку. У разі подання заяви за формою №17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючи органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, та обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об'єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.
 
 
 
За зниженими ставками акцизу у І кварталі розмитнено більше 11 тисяч автомобілів
   У січні – березні 2017 року за зниженими ставками акцизного збору на вживані транспортні засоби було розмитнено 11 004 імпортних автомобілів. До бюджету надійшло 884 млн. гривень платежів.
  Найбільше вживаних авто у І кварталі поточного року було ввезено з Німеччини – понад 4,9 тис. та з Франції – майже 2,3 тис. автомобілів.
  Загалом, за три місяці поточного року в Україну імпортовано понад 21,9 тис. легкових автомобілів загальною вартістю 416,9 млн. дол. США. До бюджету сплачено майже 4,3 млрд. грн. платежів.
   За цей період було порушено 92 справ щодо незаконного переміщення автомобілів на загальну суму понад 7,6 млн. гривень. Найбільше автомобілів з порушеннями митних правил були ввезені з Польщі – 42 авто та Угорщини – 28 легкових автомобілів.
Довідково.
   Знижені ставки акцизного збору розповсюджується на транспортні засоби, виготовлені після 1 січня 2010 року, та діятимуть до 31 грудня 2018 року. Нормами Закону Україну від 31 травня 2016 року №1389 «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.
 
   Зберігання документів - обов’язок платників
    Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ нагадує платникам податків про те, що норми Податкового кодексу містять положення щодо обов’язку платників податків забезпечити зберігання документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності (п.44.3 статті 44 Податкового кодексу України).
    У разі ліквідації платника податків документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.
   У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити податкову інспекцію за місцем обліку та митницю, якою було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації. Відновити втрачені документи слід протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючих органів.
 
 
 
Обираємо РРО з нового Державного реєстру
     Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ інформує, що наказом ДФС України від 20.04.2017 р. №275  затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Як і раніше, Держреєстр РРО складається з двох основних розділів: Реєстратори розрахункових операцій, дозволені до первинної реєстрації, який нараховує 79 РРО та Реєстратори розрахункових операцій, первинна реєстрація яких заборонена. До вказаного переліку включено 70 РРО.
   Окрім того реєстр містить перелік із 5 РРО, які взагалі виключені з Державного реєстру в 2016-2017 роках та експлуатація яких не дозволяється.   
   Окремо зауважимо, Державний реєстр РРО доповнився новим автоматом із продажу товарів (послуг) PSS ND-74 SELF-POS із версією внутрішнього програмного забезпечення MX 703.02 (позиція 77 Державного реєстру РРО).
Довідково повідомляємо, що наказ ДФС від 17.02.2017 №102 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» визнано таким, що втратив чинність.
 
ДФС розробила програмно-інформаційний комплекс для контролю за ввезенням видавничої продукції
    Державна фіскальна служба України розробила спеціальний програмно-інформаційний комплекс для забезпечення взаємодії з Державним комітетом телебачення і радіомовлення під час здійснення контролю за ввезенням видавничої продукції. Про це повідомив заступник директора Департаменту інформаційних технологій ДФС Олександр Івашкович.
   За його словами, видачу дозволу на ввезення видавничої продукції або відмову в його видачі здійснюватиме Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Відповідно до порядку, затвердженому постановою Уряду, для отримання дозволу на ввезення видавничої продукції з Росії та окупованої території України суб’єкти господарювання мають подати заяву та відповідний пакет документів, які розглядатимуться Держкомтелерадіо.
   «Департаментом ІТ ДФС завершено розроблення другої черги програмного забезпечення Єдиного вікна, яке реалізує можливість внесення посадовими особами контролюючих органів відомостей про дозвільні документи. На початку квітня 2017 року в фіскальній службі було проведено навчання адміністраторів Держтелерадіо, які будуть відповідальні за надання доступу користувачам цього комітету до програмно-інформаційного комплексу», - наголосив Олександр Івашкович.
  На веб-порталі ДФС також розміщений навчальний відеоролик для працівників Держтелерадіо, які безпосередньо вноситимуть відомості про дозвільні документи в програмно-інформаційний комплекс.
   Нагадаємо, що перша черга Єдиного вікна, яка автоматизує взаємодію контролюючих органів та митниць ДФС, запрацювала з 1 серпня 2016 року.
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року №262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», ДФС необхідно було розробити спеціальний програмно-інформаційний комплекс для забезпечення взаємодії Державного комітету телебачення і радіомовлення та Державної фіскальної служби під час здійснення контролю за ввезенням видавничої продукції відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Відео можна переглянути за посиланням:
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii/3890.html
 
 
Особливий порядок заповнення податкових накладних
   Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ нагадує платникам ПДВ деякі положення Порядку заповнення податкової накладної, який затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015року №1307.
   У разі постачання товарів чи послуг покупцю, який не зареєстрований як платник ПДВ, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у графі "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000".
   У разі здійснення експортних операцій у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "300000000000".
   У разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядку "Індивідуальний податковий номер постачальника (продавця)" такої накладної проставляється умовний ІПН "500000000000", а у рядку "Постачальник (продавець)" зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент). У рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані.
   У разі складання податкової накладної за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку; переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих; здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "400000000000", а в рядку "отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.). 
 
Акцизна накладна: необхідні реквізити та обов’язок складання
   Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ   нагадує про те, що згідно з вимогами  статті 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Виробник пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно) зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
   Також, податковим законодавством передбачено обов’язок платників податку скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер акцизної накладної;
б) дата складання акцизної накладної;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, що реалізує пальне;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, що реалізує пальне, та отримувача пального;
ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків, - отримувача пального;
д) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
е) опис пального;
є) обсяг пального в літрах, приведених до t 15° C.
 
 
 
Податковий кодекс може стати ліберальнішим
   Днями платникам податків, громадськості та представникам ЗМІ Вінниччини у форматі „круглого столу” було презентовано проект Ліберального Податкового кодексу України, авторами якого стала чимала кількість представників бізнесу.
   Відкриваючи засідання керівник ВГО „Асоціація платників податків України” (далі – ВГО АППУ) Грігол Катамадзе наголосив, що у сучасному житті і бізнес, і влада мають працювати на паритетних засадах, враховуючи інтереси один одного, а іноді, навіть і йдучи на  компроміс. Адже попри природну зацікавленість кожного платника віддавати до бюджету чим найменше, все ж таки необхідно віднайти той баланс, який дозволить забезпечити покриття державних видатків з одного боку, а з іншого не допустити занепаду та знищення бізнесу.
Саме в пошуках такого компромісу і було підготовлено проект Ліберального Податкового кодексу України, який на думку розробників повинен забезпечити дотримання такого балансу. А для того, щоб його норми відповідали вимогам часу, були дієвими та прийнятними усіма сторонами, ВГО АППУ організувало презентаційний загальноукраїнський тур  у форматі „круглого столу”. Таким чином, кожен учасник обговорення має можливість долучитися до процесу законотворення, надавши обґрунтовані зауваження чи пропозиції.
   Присутній на нещодавньому обговоренні законопроекту начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський підтримав таку ініціативу та зазначив, що зустрічі та узгодження законопроектів з громадськістю дають можливість у подальшому не допускати конфлікту інтересів та приймати виважені рішення, які забезпечать практичне виконання та стабільність у часовому проміжку.
   Учасники засідання – представники бізнесу також висловили ряд зауважень та слушних пропозицій до законопроекту, а депутат Верховної Ради Сергій Кудлаєнко пообіцяв після доопрацювання посприяти прийняттю даного документу.
 
Якщо в податковій накладній не зазначено код послуги
   Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ нагадує платникам податку на додану вартість, що  Законом України від 21.12.2016 р. №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" викладено в новій редакції підпункт "і" пункту 201.1 Кодексу, відповідно до якої з 01 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.
Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом № 1797 в частині зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 01 січня 2017 року.
   Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.
   Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 01 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.
   Відповідні роз’яснення зазначені в листі ДФС України від 13.02.2017р. № 2858/6/99-95-42-03-15.
 
 
 
Вінницькі митники виявили порушення при експорті горіхів вартістю майже 100 мільйонів гривень
 
   Управлінням протидії митним правопорушенням Вінницької митниці ДФС виявлено факти порушенням митного та податкового законодавства під час експорту товару «горіхи волоські».
   Встановлено, що вінницькими товариствами укладалися відповідні міжнародні угоди з латвійським підприємством щодо поставки волоських горіхів на адреси третіх підприємств, розташованих у різних країнах.
   Під час митного оформлення у співробітників митниці виникли сумніви щодо достовірності укладених контрактів. З цією метою було ініційовано звернення з відповідним міжнародним запитом до колег  Латвії.
   За результатами проведеної перевірки Управлінням митної поліції Служби державних доходів Латвійської Республіки встановлено, що вказана компанія не укладала з Вінницькими товариствами контракти на придбання волоських горіхів.
   Також встановлено, що одразу після вивезення товарів за межі України, ці недобросовісні підприємства припинили свою зовнішньоекономічну діяльність. Окрім цього, за експортований товар до України не було повернуто валютну виручку.
   За цими фактами Вінницькою митницею ДФС складено протоколи про порушення митних правил відносно керівників українських товариств, якими вчинено дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю товару «Горіх волоський» загальною вагою 853 649 кг та  на загальну суму 96 379 709 грн., шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості про одержувача товарів.
   Також на адресу правоохоронних органів направлені повідомлення про виявлені ознаки кримінальних правопорушень за фактом підробки зовнішньоекономічних договорів і ухилення від сплати податків та інших обов’язкових платежів.
 
 
 
На Вінниччині працівники податкової міліції викрили злочинну групу, що відмила більше 44 млн. грн. на експорті лісу
 
Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками УСБУ в області під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області викрили групу осіб, яка організувала злочинну схему придбання, зберігання, перевезення та реалізації цінних порід деревини.
   Закупівля лісоматеріалу проводилася від ряду фізичних осіб-підприємців, підконтрольних групі зловмисників, державна реєстрація яких проведена без наміру здійснювати підприємницьку діяльність. Фактичне ж придбання лісу-кругляка здійснювалося за готівкові кошти без відповідних супровідних документів та без відображення у податковій звітності. В подальшому товар реалізувався на адресу найбільших СГД-експортерів лісопродукції. Отримані на рахунки фізосіб-підприємців кошти за реалізацію деревини загальною сумою понад 44,4 млн. грн. знімалися з банківських рахунків та розподілялися між учасниками організованої групи, а також спрямовувалися на подальшу незаконну закупівлю лісоматеріалів.
   Прокуратурою Вінницької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч. 3 ст. 209 КК України – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі. Здійснюється досудове розслідування. 
 
 
 
 Податкова звітність – новий формат подання
  Оратівське  відділення  Немирівської  ОДПІ  інформує про те, що Законом України від 21.12.2016р. №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності з 1 січня 2017 року змінено законодавчі правила щодо подання податкової звітності.
   Згідно з новою редакцією п.49.3 та 49.4 Податкового кодексу, податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі є недійсність електронного цифрового підпису такого платника податків, у тому числі у зв'язку із закінченням строку дії сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.
Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Змінами впроваджено заборону контролюючим органам в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.
 
На Вінниччині викрито підпільний склад алкогольного фальсифікату
   Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури Вінницької області в рамках розслідування кримінального провадження за ст. 204 КК України під час загальнодержавної операції «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено партію алкогольної продукції невідомого походження. Нелегальний товар зберігався у двох гаражах на території гаражного кооперативу, розлитий у пластикові п’яти- і шестилітрові поліетиленові ємності, а також картонні упаковки горілки елітних іноземних брендів. У гаражах також виявлено та вилучено знаряддя для виготовлення алкогольного сурогату – лійки, шланги, спиртометри, ємність для очистки води, харчові ароматизовані добавки. В ході проведення слідчих дій також вилучено автомобіль, яким, імовірно, здійснювалося перевезення нелегального товару.
Наразі уся незаконна продукція загальною вартістю понад 170 тисяч гривень вилучена до прийняття законного рішення.              
 
 
 
 
Вінницькі митники виявили „подарунок” зятю, прихований у дипломаті
  Небезпечний вантаж – 11 набоїв різного калібру та коробку з 22 набоями до пістолета Марголіна, заховані у дипломаті, намагалась провезти днями через митний кордон України, прямуючи до Росії, громадянка Республіки Молдова.
   У зоні митного контролю пункту пропуску „Могилів-Подільський – Волчинець” відділу митного оформлення „Залізничний” митного поста „Дністер” Вінницької митниці ДФС вона задекларувала 3 дорожні сумки, 1 дипломат з особистими речами та валюту.
   Утім, під час митного контролю та митного огляду, окрім особистих речей у дипломаті, було виявлено різнокаліберні набої. У своїх поясненнях щодо скоєного порушниця зазначила, що перед виїздом до Росії їй зателефонував зять. Він попросив захопити з собою „армійський дипломат”, який зберігався у неї протягом останніх 10 років, на що вона відповіла згодою. Про «боєприпасний» вміст цього злощасного дипломата громадянка навіть не здогадувалась.
   Працівники митниці вжили всіх заходів щодо забезпечення охорони місця події та невідкладно проінформували співробітників СБУ та Національної поліції. Ті, в свою чергу,  негайно прибули до пункту пропуску.
   Наразі зазначені набої слідчо-оперативною групою Могилів-Подільського відділу поліції було вилучено, громадянку Республіки Молдова затримано для проведення подальших слідчих дій. За фактом виявлення боєприпасів слідчим Могилів-Подільського відділу поліції ГУ НП у Вінницькій області було внесено відомості до ЄРДР.
Довго чекатиме тепер зять на свою тещу…
 
На Вінниччині викрито підпільний цех з виготовлення алкогольного фальсифікату
 
  Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками прикордонної служби в рамках розслідування кримінального провадження за ст. 204 КК України під час загальнодержавних операцій «Акциз-2016» та «Рубіж-2016» на території Могилів-Подільського району викрито підпільний цех з виготовлення лікеро-горілчаної продукції під виглядом елітних іноземних марок.
   В ході слідчих дій правоохоронцями вилучено 200 літрів спирту та понад 600 літрів готової продукції загальною вартістю близько 100 тис. грн., а також купажні ємності, упаковка для готової продукції відомих торгових марок у асортименті, готова продукція, розфасована в тетра-паки.
Вживання такої продукції, виготовленої в кустарних умовах, із сировини невідомого походження, становить пряму загрозу життю та здоров’ю споживачів.
  Наразі уся незаконна продукція вилучена. Триває досудове розслідування.
 
 
                            
У мешканця Вінниці вилучили більше 800 літрів спирту
   У домоволодінні вінничанина співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області виявили та вилучили партію спирту, що зберігалася у пластикових 220-літрових діжках та пластикових пляшках. Тут же виявлені порожні діжки з характерним запахом спирту, шланги для розливу, лійка, спиртометр, фільтри.
  Обшук здійснювався в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів).
   Вартість вилученої нелегальної підакцизної продукції становить майже 190 тис. грн. Вживання виготовлених зі спирту невідомого походження алкогольних напоїв могло нести пряму загрозу життю і здоров’ю споживачів.
   З початку нинішнього року працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області з незаконного обігу вилучено спирту на загальну суму близько 20 млн. грн., алкогольного фальсифікату (в тому числі під виглядом елітних напоїв) – загальною вартістю понад 2 млн. грн. Це сотні тисяч літрів нелегальної лікеро-горілчаної продукції та сировини для її виготовлення, яку не допущено на тіньовий ринок, і яка вже не завдасть шкоди життю та здоров’ю громадян.  
 
Автівки та алкоголь – у ТОП вересневих предметів митних правопорушень
 
   На Вінниччині протягом вересня управлінням боротьби з митними правопорушеннями було складено 140 протоколів про порушення митних правил. Про це повідомляє Вінницька митниця ДФС. При цьому вартість предметів правопорушень становить 8,4 млн. грн.
   Половина із зафіксованих у вересні випадків - недотримання митного законодавства при переміщенні через митний кордон транспортних засобів та алкогольних напоїв  на суму 3,1 млн. грн. та 63 тис. грн. відповідно. Також заведено шість справ на суму 1 млн. 383 тис. грн. стосовно порушень при переміщенні лісоматеріалів та одну справу на суму 3 млн. 831 тис. грн. щодо порушень при переміщенні ядр горіхів волоських Також митниками у вересні було порушено 44 справи  при виявленні лікарських засобів, які містять психотропні речовини.
 
 
Порядок акумулювання ПДВ на спецрахунках змінено
 
Оратівське  відділення  Іллінецької  ОДПІ  інформує про те, що Кабінет Міністрів України Постановою від 24 лютого 2016 р. №156 вніс зміни до Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках або органах Держказначейства, які враховують норми Закону України від 24 грудня 2015 року № 909, відповідно до яких у 2016 році запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки.
   Звертаємо увагу, що Постановою визначено напрямок використання коштів,  що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки та повністю залишаються в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства, а саме: для використання у виробництві сільськогосподарських товарів та сільськогосподарських послуг.
   У декларації по ПДВ за відповідний звітний період, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування, сільськогосподарське підприємство зобов'язане зазначити реквізити спеціального рахунка та визначити суму, що підлягає перерахуванню на такий рахунок.
   Також врегульоване питання стосовно термінів закриття додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ у разі анулювання реєстрації сільськогосподарського підприємства як платника податку на додану вартість на загальних підставах або виключення такого підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, а cаме: додаткові електронні рахунки, на яких відсутні кошти, закриваються не раніше робочого дня, що настає за днем такого анулювання/виключення.
   Сільськогосподарські підприємства повинні забезпечити перерахування на власні додаткові електронні рахунки коштів у сумі, достатній для перерахування задекларованих сум податку на додану вартість до державного бюджету та на спеціальний рахунок на підставі поданої відповідної податкової декларації.
 
Нормативні вимоги стосовно порядку складання податкової накладної
 
З 1 квітня п.р., відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. №1307, набере чинності оновлена форма Податкової накладної та новий Порядок її заповнення.
   Як і раніше, податкову накладну та додатки до неї в електронній формі складає особа, яка зареєстрована як платник в органах ДФС та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Також залишилось право платника делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. В такому разі філія при складанні у графі "Постачальник (продавець)" податкової накладної спочатку зазначає найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку, що визначене статутними документами, та через кому - найменування такої філії (структурного підрозділу). В свою чергу, якщо товари чи послуги постачаються філії, то продавець при складанні податкової накладної у графі "Отримувач (покупець)" спочатку зазначає найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та через кому - найменування такої філії (структурного підрозділу), яка (який) фактично є від імені головного підприємства (покупця) стороною договору.
   Окремо зазначено, що податкова накладна заповнюється державною мовою,  графи, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками,  цифрові реквізити заголовної частини податкової накладної (дата складання, порядковий номер, номер філії (структурного підрозділу)), не повинні містити жодних інших знаків та символів.
   Звертаємо увагу на нормативні вимоги стосовно методики формування порядкового номеру податкової накладної, а саме, порядковий номер податкової накладної:
- не може починатись на "0";
- має містити лише цифрові значення, тобто не повинен містити літер чи інших символів. У клітинках порядкового номера, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються;
Порядковий номер податкової накладної має складається з двох частин:
 
  - у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду. Нумерація складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільній формі та порядку, але слід враховувати, що не допускається складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером;
  - у другій частині (після знака дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування (код 2 або 3), або код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції (код 5).
 
 
Щодо порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків
 
У Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за № 124/28254 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ № 1204 та Порядок).
   Наказ набирав чинності з дня його офіційного опублікування у Офіційному віснику України №11 від 16.02.2016.
    Наказом скасовуються накази Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року №1236 «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за №2135/22447, Державної митної служби України від 11 травня 2006 року №370 «Про затвердження Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень та Порядку дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29 травня 2006 року за № 613/12487 та від 02 листопада 2009 року № 1050 «Про вдосконалення порядку підготовки митними органами податкових повідомлень платникам податків та дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов'язань», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28 січня 2010 року за № 100/17395.
    Порядок розроблено для застосування посадовими особами всіх контролюючих органів при складанні та надісланні (врученні) податкових повідомлень-рішень платникам податків.
    Починаючи з дати набрання чинності Наказом №1204  податкові повідомлення-рішення повинні бути складені та надіслані (вручені) платникам податків за формами згідно з додатками до Порядку. 
   При цьому, форми податкових повідомлень-рішень суттєво відрізняються від форм, раніше затверджених зазначеними вище наказами, які скасовуються (зокрема не містять корінців, крім податкових повідомлень-рішень за формою «Ф», суттєво змінена форма «В4», яка складається у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість, тощо).
    Наказом №1204 та Порядком також імплементовані новації в законодавстві, зокрема затверджено нові форми податкових повідомлень-рішень, а саме:
   форма «Р1», яка складається у разі виявлення за результатами перевірок заниження або завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань для цілей розділу V Кодексу, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, що не призвело до виникнення грошових зобов'язань за результатами перевірки (крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки);
   форма «Н», яка складається у разі виявлення порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Кодексу;
   форма «Д», яка складається  за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків та зборів, в тому числі податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків – фізичних осіб.
 
 
До питання сплати земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи
 
     Платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
    За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних умовах.
   Нагадуємо, що відповідно до пункту 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
   Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України). 
   Зазначимо, що більш детально відповідне питання – відповідь розміщено у підкатегорії 112.02 категорії 112 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який знаходиться на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України. 
 
Чи сплачує земельний податок за земельні паї учасник бойових дій?
 
Статтею 281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (ПКУ) чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами. Зокрема, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (ст. 121 ЗКУ). Водночас до даного переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).
   З урахуванням викладеного, пільги щодо сплати земельного податку для пільгових категорій фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.
   Разом з цим згідно з п. 281.3 ст. 281 ПКУ від сплати податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
 
ГУ ДФС у Вінницькій області 
 
�strong>Правила оподаткування прибутку - 2015: вивчаємо основи. Різниці, що виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
 
У 2015 році законодавчі положення щодо порядку оподаткування прибутку підприємств були кардинально змінені Законом від 28 грудня 2014 року №71 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". З метою надання консультаційної допомоги платникам податку на прибуток, Головне управління ДФС у Вінницькій області продовжує цикл лекцій з вивчення діючих положень розділу ІІІ Податкового кодексу України.
 Тема сьогодні - різниці, що виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
Як вже відомо, об’єкт оподаткування податком на прибуток передбачає обчислення податкового прибутку із джерелом походження з України та за її межами на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату, визначеного у фінансовій звітності (прибутку або збитку) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу (далі – Кодекс).
     Методика обчислення різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів викладена у статті 138 розділу ІІІ Кодексу.
    Отож, фінансовий результат до оподаткування збільшується:
- на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
- на суму уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів, включених до витрат звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
на суму залишкової вартості окремого об'єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, у разі ліквідації або продажу такого об'єкта.
Зменшення фінансового результату до оподаткування проводиться:
- на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 Кодексу;
- на суму залишкової вартості окремого об'єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень статті 138 Кодексу, у разі ліквідації або продажу такого об'єкта;
- на суму дооцінки та вигід від відновлення корисності основних засобів або нематеріальних активів в межах попередньо віднесених до витрат уцінки та втрат від зменшення корисності основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
    Підпункт 138.3.1 статті 138 Кодексу встановлює, що розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених підпунктом 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 розділу I цього Кодексу, підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 цього пункту.
Відповідно до п. 22 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року № 92, об'єктом амортизації є вартість, яка амортизується (окрім вартості земельних ділянок, природних ресурсів і капітальних інвестицій).
   Пунктом 14.1.138 статті 14 Кодексу надано визначення терміну «основні засоби» - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік);
   Нагадуємо, що вартісний критерій, який застосовується при визначенні основних засобів з  2500 до 6000 гривень змінився з 1 вересня 2015 року у зв'язку з набранням чинності Закону України від 17.07.2015р.  № 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків".
   Пункт 138.3.2 статті 138 Кодексу визначає перелік основних засобів, які  не підлягають податковій амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел фінансування.
   По-перше, це вартість гудвілу. Гудвіл (вартість ділової репутації) - нематеріальний актив, вартість якого визначається як різниця між ринковою ціною та балансовою вартістю активів підприємства як цілісного майнового комплексу, що виникає в результаті використання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів, послуг, нових технологій тощо. Таке визначення наведене у пункті 14.1.40 статті 14 Кодексу, у якому також  зазначено, що вартість гудвілу не враховується під час визначення витрат платника податку, щодо активів якого виник такий гудвіл.
   По – друге, як і раніше, у податковому обліку не амортизуються витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також на реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих (тобто тих, які не використовуються в господарській діяльності платника податку) основних засобів.
   Особливу увагу звертаємо на те, що в податковій амортизації застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім "виробничого" методу. Детальніше методи нарахування амортизації розглянемо у наступній публікації.
Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області
 
До уваги власників електронних цифрових підписів
 
Останнім часом Державною фіскальною службою України фіксуються випадки незаконного використання невідомими особами електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) суб’єктів господарювання під час реєстрації податкових накладних.
   Для протидії шахраям та з метою захисту законних інтересів платників податків Акредитованим центром сертифікації ключів ІДД ДФС вимушено введені деякі тимчасові обмеження під час обслуговування заявників, у тому числі щодо території реєстрації для юридичних осіб, умов представництва в АЦСК ІДД ДФС тощо.
   Окрім того, за результатами засідань спільної робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів у сфері ЕЦП, учасниками якої є представники Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС та інших АЦСК, було надано пропозиції щодо посилення процедур ідентифікації та реєстрації заявників під час надання послуг ЕЦП акредитованими центрами сертифікації ключів.
   Звертаємо увагу, що безпека використання послуг ЕЦП також залежить від дотримання умов захисту та зберігання особистого ключа ЕЦП його власником. Особистий ключ ЕЦП повинен зберігатися у таємниці, його  передавання іншим особам заборонено.
 
За матеріалами прес служби ДФС України

У Державній фіскальній службі розпочалосятестування

  Днями Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров презентував комплексне комп’ютерне тестування професійних та особистісних якостей працівників ДФС в рамках відбору фахівців у службу за новою процедурою. До проведення тестування були залучені провідні спеціалісти – консорціум HR-експертів, які мають досвід роботи як з бізнесом, так і з державними установами.

«Найближчим часом тестування пройдуть працівники Центрального апарату. У подальшому результати тестування, разом з іншою важливою інформацією про професійну діяльність співробітників служби, стануть базою для прийняття кадрових рішень», –  зазначив Роман Насіров.

У тестуванні використані оригінальні методики двох міжнародних компаній: MIDOT та HUDSON. Воно складається з трьох основних блоків.

Перший – це тест на благонадійність, під час якого оцінюватиметься рівень чесності та щирості тестованого, його готовність дотримуватися встановлених правил і процедур, рівень толерантності в обслуговуванні внутрішніх і зовнішніх клієнтів.

Другий – опитування щодо особистісних якостей, що надасть цілісний опис особистості за п'ятьма основними чинникам – емоційна стабільність, відкритість до спілкування, широта мислення, готовність надавати допомогу і підтримку, а також відповідальність.

Третій – оцінка професійних навичок, необхідний в роботі в залежності від рівня займаної посади.

Після тестування працівників центрального апарату заплановано проведення тестування працівників ДФС і в регіонах.

Нагадуємо, що у рамках оптимізації роботи служби передбачено планове, за дорученням Кабінету Міністрів України, скорочення працівників на рівні 30 відсотків. З огляду на це, в ДФС мають залишитися справжні професіонали, а також залучатися молоді кадри, які готові швидко вчитися та працювати на майбутнє країни.

За матеріалами Прес служби ДФС 

Про організацію роботи щодо єдиного внеску

Державною фіскальною службою України у зв'язку з прийняттям Закону України від 17 вересня 2015 № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (далі – Закон № 704), яким, зокрема, перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року, повідомлено про організацію роботи щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) у відповідному листі від 27.10.2015  № 39474/7/99-99-17-03-01-17 (далі – лист).
Так, у разі, якщо підприємством за період з 1 вересня 2015 року було здійснено нарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становила 1 218 грн., таке підприємство повинно здійснити донарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становить з 1 вересня 2015 року 1 378 гривень.
   Також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування проводились до 01.09.2015.
    Отже, за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2015 року.
     У разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, передбачених Законом № 704, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються.
 
Про граничний термін сплати єдиного внеску, нарахованого за календарний квартал фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування
 
Державною фіскальною службою України надано роз’яснення від 29.10.2015 №39858/7/99-99-17-03-01-17 (далі – лист) щодо граничного терміну сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), нарахованого за календарний квартал фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.
    Так, на підставі законодавчих норм наголошено, що граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
     У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 11 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953). 
 

Увага! Звітність по єдиному податку за 9 місяців – за новими формами

Головне управління ДФС у Вінницькій області нагадує платникам єдиного податку про те, що наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. № 578 „Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 799/27244 (далі - Наказ № 578), затверджено

- форму податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця;

- форму податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);

- форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

   Наказ № 578 набрав чинності з 28.07.2015р. - дня оприлюднення в «Офіційному віснику України». 

    Таким чином, платники єдиного податку - юридичні особи мають можливість подати податкову звітність за 9 місяців 2015 року за формою декларації, затвердженою Наказом № 578, у тому числі для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Відділ комунікацій ДФС у Вінницькій області

 

Про цільове використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Державною фіскальною службою України у листі від 11.09.2015 №33835/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист) розглянуто питання щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках при застосуванні спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

   У зазначеному листі, зокрема, йдеться про те, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Податкового кодексу України із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

 

   Всім платникам ПДВ отримувати витяг із Реєстру не обов'язково

  Адже дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.

     Головне управління ДФС у Вінницькій області повідомляє, оперативно отримати дані із Реєстру можна за допомогою таких пошукових електронних сервісів на офіційному веб-порталі ДФС:

рубрика "Дані реєстру платників ПДВ" - дані з Реєстру із зазначенням дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера та терміну дії реєстрації платника ПДВ, у тому числі дані з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування із зазначенням переліку видів діяльності сільськогосподарського підприємства, на які поширюється дія спеціального режиму оподаткування ПДВ;

рубрика "Анулювання реєстрації платників ПДВ" - інформація про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, із зазначенням дати анулювання, причин та підстав для анулювання реєстрації.

     Додамо, до 19.11.2014р. як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. На сьогодні у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з Реєстру чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Зазначимо, порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

 

З 15 вересня 2015 року змінюються рахунки для сплати єдиного внеску

     У зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС утворені нові органи ДФС.

     З 15 вересня 2015 року вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

      Обережно, шахраї!

     Управління  власної  безпеки  Головного  управління  ДФС у  Вінницькій  області, з метою  запобігання можливим  фактам  дискредитації  підрозділів  Державної  фіскальної  служби  України  інформує  про  те, що  протягом  останнього  часу  на  території  Вінницької  області  поновилися  факти  шахрайських  дій  від  імені  керівників  територіальних  підрозділів  державної  фіскальної  служби  України. Працівниками  управління   власної  безпеки  ГУ  ДФС  у  Вінницькій  області, в  межах  наданих  повноважень, проводяться  заходи  щодо  перевіркивказаної  інформації.

  Однією  з  найпоширеніших  схем, за  якою  діють шахраї, є наступна: невідомі  особи  телефонують  суб»єктам  підприємницької  діяльності  області, в  переважній  більшості  на  номери  телефонів, розміщені  в  мережі  Інтернет, та  представляючись  працівниками  територіальної  податкової  інспекції  в  категоричній  формі  вимагають, щоб  власник  або  керівник  підприємства,  зателефонував  начальнику  відповідної  податкової  інспекції  на  телефонний  номер  мобільного  зв»язку, який  залишає  зловмисник.

    Зателефонувавши  за  вказаним  номером, суб»єкт  підприємницької  діяльності від  іншого  зловмисника, який  при  цьому  називається  керівником  відповідної  територіальної  податкової  інспекції, дізнається  про  те, що  його  підприємство  нібито  потрапило  в  список  суб»єктів  господарювання, які  найближчим  часом  будуть  перевірені  податковою  інспекцією. При  цьому,  псевдо керівник  податкової  інспекції  повідомляє  співрозмовнику, що  за  відповідну  грошову  «винагороду», яку  необхідно  перерахувати  на  картковий  рахунок  банківської  установи, вказану  перевірку  проводити  не  будуть. Для  перерахунку  грошових  коштів  шахраї  надають  реквізити  рахунку  та  банківської  установи.

  Слід  зазначити, що  вказана  схема  не  єдина, яку  використовують  шахраї  у  своїх  протиправних  оборудках, що  дискредитують  як  ДФС  України, так  і  окремих  керівників  територіальних  підрозділів.

    При  цьому,  шахраї, як  правило, розраховують  на  небажання  ошуканих  повідомляти  правоохоронні  органи  про  такі  випадки, адже  їм, по суті кажучи, необхідно  зізнатись  в  своїх  протиправних  намірах, що  буде  мати  як  правові  наслідки, так  може  вплинути  і  на  зміну  стосунків  з  бізнес  партнерами.

 

Застерігаємо Вас, будьте  пильними!

      У  разі  встановлення  подібних  фактів, а  також  у  разі  надходження  на  адресу  територіальних  підрозділів  ГУ  ДФС  у  Вінницькій  області  листів  або  усних  звернень  з  проханням  про  надання  грошової  допомоги  юридичній  або  фізичній  особі, негайно  в  телефонному  режимі (0432)66-02-05) повідомити  чергового управління власної безпеки Головного управління ДФС у Вінницькій області,   подальшим  письмовим  підтвердженням, для  перевірки  та  вжиття  необхідних  заходів.

 

                                                             УВБ  ГУ  ДФС  у  Вінницькій  області

      

   До уваги державних унітарних підприємств! Звітний період для сплати частини чистого прибутку - квартал

    Оратівське  відділення Іллінецької  ОДПІ  інформує про те, що Державна фіскальна служба України листом від 19.08.2015 р. № 30946/7/99-99-15-02-02-17 надала роз’яснення щодо терміну подання державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями розрахунку частини чистого прибутку (доходу).

   Відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями регулюється Законом України від 21 вересня 2006 року № 185-V "Про управління об'єктами державної власності". Порядок відрахування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року №138.

   Показники частини чистого прибутку розраховуються на основі даних бухгалтерського обліку. Нормативно-правовими актами з питань бухгалтерського обліку на суб'єктів господарювання покладено обов'язок щодо формування та подання фінансової звітності за результатами квартального та річного звітного періоду. Оскільки Податковий кодекс не регулює порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, зміни в адмініструванні прибутку підприємств не впливають на цей порядок. Отож, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності. Відповідно, розрахунок такого платежу платник зобов'язаний здійснювати за результатами квартального звітного періоду.

За фіскальним чеком покупець може перевірити легальність касового апарату продавця

 

 Державна фіскальна служба запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.

   Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

   У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

   Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій.

 

    Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

   Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

 

 

Система електронного адміністрування ПДВ

   29 липня  2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон).

   На виконання вимог Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням змін, внесених Законом, ДФС та Казначейством України забезпечено наступне:

   1) 29 липня 2015 року платникам - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, Казначейством України додатково відкрито рахунки (3752) в системі електронного адміністрування ПДВ, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

   Станом на 30.07.2015 ДФС такі рахунки взято на облік та направлено електронні повідомлення (J3001001) платникам щодо реквізитів їх додаткових рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ;

   2) 2 серпня 2015 року о 23-й годині ДФС, враховуючи положення Постанови КМУ від 29.12.2010 №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних»,  було призупинено роботу Єдиного вікна подання електронної звітності для обнулення показників та перерахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН;

   3) протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом) для зареєстрованих платників податку ДФС було проведено:

   обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл), сформовану відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, крім показників Σ НаклОтр, Σ Митн та Σ НаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року;

   збільшення суми ΣНакл  платникам податку:

    на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених, а також задекларовані на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим, за останні 12 звітних місяців/ 4 квартали (ΣОвердрафт);

   на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 01.07.2015 (ΣПерепл);

   на суму залишків коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року, тобто, сума залишку на рахунку платника після списання коштів з рахунку в бюджет або на спец рахунок с/г підприємства  на підставі реєстрів ДФС, що були сформовані за даними податкової  звітності з ПДВ за червень. Якщо у платника було недостатньо коштів для сплати сум податкових зобов’язань за червень, то недостатня сума  була перенесена до формули зі знаком мінус;

 4) для обрахунку показників Σ НаклОтр та Σ НаклВид в систему було перенесено розрахунки коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, що підлягали наданню покупцям - платникам податку;

   5) на кінець 3 серпня 2015 року сума ΣНакл була обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ.

   6) починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою ΣНакл.

 Крім того, ДФС буде забезпечено наступне:

  1) до 10 серпня 2015 зареєстрованим платникам податку сума ΣНакл буде збільшена:

 на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, що була надана платниками до 31.07.2015.

  2) до 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл), буде збільшена на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року.

   Одночасно повідомляємо, що станом на 22:30 04 серпня 2015 року в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 12,6 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 46,1 млрд.грн.; 76,4 тис. митних декларацій на суму ПДВ 14,2 млрд.грн., поповнення  рахунків на суму 2,3 млрд. грн.

   Крім того, збільшено суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН, на:

   9,6 млрд.грн. по 166 тисячах платниках показник «сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником  до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12  звітних (податкових) місяців»;

   2,5 млрд.грн. сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015 року по 147 тисячах платників.

Система працює в штатному режимі.

 

Для сільгоспвиробників передбачено окремі рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ

 Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, що з 29 липня п.р. набрали чинності зміни, внесені Законом України від 16.07.2015 р. №643 до статті 209 Податкового кодексу України, яка встановлює порядок дії спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

   Як  і раніше, сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

   Новації стосуються спецрахунків, на яких акумулюються зазначені суми податку, з урахуванням системи електронного адміністрування ПДВ, а саме:

   Для такого акумулювання сільськогосподарські підприємства зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку, відкриті для перерахування коштів на спеціальні рахунки, відкриті в установі банку або в казначействі.

   Кошти, зараховані на такі рахунки в системі електронного адміністрування податку, автоматично протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в банку чи казначействі.

   Сільськогосподарські підприємства - суб'єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені Податковим кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, повинні забезпечити перерахування на їх рахунок у системі електронного адміністрування податку, відкритий для перерахування коштів на спеціальні рахунки, коштів у розмірі, достатньому для перерахування на спеціальний рахунок на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.

   Проведення розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування у загальному порядку.

 Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 Що є базою оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 

 Затверджено   форму Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) та  порядок складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію).

 

   Наказом  Міністерства фінансів України від 25.03.2015 року за № 359  затверджено форму Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) та  порядок складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію). Відповідно до пункту 220.2 статті 220 розділу VI Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375. Також даним документом затверджено:

 

* форму Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію);

* Порядок складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію). 

 

Комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ

 

З 1 липня 2015 року для торгівля пивом буде дозволена лише за наявності ліцензії

 

Законом № 71-VIII від 28.12.2014 було прийнято рішення відносити пиво до алкогольних напоїв. Відповідно, суб'єктам підприємницької діяльності необхідно буде отримати такий документ як ліцензія на торгівлю пивом. Ми допоможемо вам оформити дану ліцензію швидко і без проблем!

   Законом "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", з 1 липня 2015 року пиво буде прирівняне до алкогольних напоїв. Що собою являє алкоголь? Це продукт, який отримано шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або який виготовлений на основі харчових спиртів. Алкоголем вважається продукт, який містить більше 0,5% спирту етилового (зараз - більше 1,2%) об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД.

   Ліцензія видається суб'єкту підприємницької діяльності згідно його заяви. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоямиобов'язковим є отримання довідки органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться безпосередньо у місці торгівлі. У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, в тому числі і пивом, зазначається адреса місця торгівлі.

Підприємцю чи юридичній особі, яка хоче займатися роздрібною торгівлею пивом, необхідно надати такі документи:

1.                              Заяву встановленого зразка;

2.                              Довідку про наявність зареєстрованих електронних контрольно-касових апаратів;

3.                              Квитанцію про оплату офіційного платежу за ліцензію;

4.                              Довіреність на представника.

Які ще особливості торгівлі пивом? У Законі встановлено, що розлив пива здійснюється, згідно діючих стандартів, в скляну тару, металеві банки із харчового алюмінію, сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазуровану кераміку, полімерні пляшки ПЕТФ, а також в алюмінієві бочки, бочки з нержавіючої сталі та інші види тари.

Ліцензія на алкогольні напої (пиво) або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня подачі документів в орган ліцензування. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути чытко вказана підстава для відмови.

Компанія "ЮСТКОМ" - ваш надійний помічник в отриманні такого виду ліцензії як ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем (ліцензія на пиво)! Ми гарантовано отримаємо цей документ, який дасть вам можливість займатися роздрібною торгівлею пивом та іншими алкогольними напоями.

Скільки буде коштувати ліцензія на роздрібну торгівлю пивом

 

Відповідно до вимог статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481) плата за ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями фіксована і не залежить від обсягів продажу.

Так, частиною чотирнадцятою цієї статті плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міста Києва на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі (частина шістнадцята статті 15 Закон №481).

На реалізацію пива окрема ліцензія не потрібна

 

Згідно з п.п. 14.1.144 ПКУ пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Алкогольні напої - це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. Отже, пиво відноситься до алкогольних напоїв, а згідно з Законом №481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Законодавчо визначена норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв почне діяти з 1 липня 2015 року.

Отож, ДФСУ у розясненні від 11.03.2015 р. доходить висновку, що якщо у суб’єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна

Дозвіл на продаж пива. Які закони треба знати підприємцю

 

 

Підприємцю, який бажає торгувати пивом, необхідно:

1.               Зареєструватися як фізична або як юридична особа.

2.               Обрати систему оподаткування. Для фізичних осіб є два варіанти: загальна система оподаткування або єдиний податок (в останньому випадку надається право продавати пиво тільки вроздріб).

3.               Якщо ви працюєте на загальній системі оподаткування, придбати РРО та РК. Для тих, хто працює на єдиному податку досить книги обліку доходів і витрат.

Новий 2015 приніс нові зміни в податковому законодавстві, і, зокрема, в тій частині, що стосується продажу пива. Давайте розглянемо, які зараз потрібні документи на пиво і чи може приватний підприємець (ПП) торгувати пивом.

Закон про пиво і податки на пиво. Що важливо знати підприємцям, які займаються пивним бізнесом

 

01.07.2015 року набирає чинності Закон України № 71-VIII від 28 грудня 2014, який прирівнює пиво до алкогольних напоїв. Що це означає для підприємця?
Відповідно до Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 пиво вважалося слабоалкогольним напоєм і для його продажу не була потрібна ліцензія. Тим не менш, діяв штраф за продаж пива особам, які не досягли 18 років.

За новим законом для продажу пива необхідна буде ліцензія.

Як новий закон позначиться на роботі певних магазинів і торгових точок розливного пива?

 

Судіть самі.

Вартість ліцензії для торгівлі алкогольними напоями вроздріб становить 8000 гривень. Цілком можливо, що у 2015 році її вартість зміниться, і не в меншу сторону.

Також для реалізації алкогольних напоїв необхідний касовий апарат. Плюс окремий рахунок на ПДВ.

Як бачимо, нічого особливо критичного немає. Що стосується оптовиків, які продають алкогольні напої, то для них вартість ліцензії становить 500 000 на рік. Крім того, їм необхідно зареєструвати склад, де зберігається алкоголь.
Цілком можливо, що насправді все виявиться набагато простішим, оскільки до закону ще немає роз'яснень.

Нові податки на пиво

 

До податків на продаж пива, які діяли у 2014 році, у 2015 додалися нові.
Так, з лютого 2015 року запроваджується акциз на пиво, який складає 5% від обігу роздрібної торгівлі.

З приємного: скасували 1,5% збір на хмелярство. Втім, підприємці, що працюють на єдиному податку, все одно його не сплачували і не звітували за нього.
Ймовірно, що у 2015 році будуть прийняті й інші закони, що регламентують торгівлю пивом.

   Комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ

   На Вінниччині митники виявили понад 20 тис. пачок контрабандних цигарок 
У пункті пропуску "Могилів-Подільський – Отач" митники провели митний огляд громадянина України, який заїжджав на територію нашої держави з Молдови. У напівпричепі його вантажівки виявили приховані від митного огляду цигарки з акцизними марками Республіки Молдова.  Тютюнові вироби чоловік помістив у спеціально виготовлене сховище. Підлога напівпричепа-рефрижератора була збільшена шляхом її підняття по усій довжині напівпричепу на 6 см.  За даним фактом складено протокол про порушення митних правил. 

 ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці

 
 
Про застосування РРО платниками єдиного податку у 2015 році
 
    Оратівське  відділення  Іллінецької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що Законом України від 28 грудня 2014 року №71 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
    Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Податкового кодексу не застосовують реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку першої групи та платники другої і третьої груп при здійсненні ними діяльності на ринках або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи - підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО.
 
   При цьому зазначені зміни вступають у силу:
   для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
   для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
 
   Платники єдиного податку другої і третьої груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів через засоби пересувної мережі), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
 

На Вінниччині підприємство не доплатило у бюджет понад 700 тис. грн. за митне оформлення текстильних виробів 

   Директор споживчого товариства при митному оформленні товарів «текстильні вироби» подав товарно-супровідні документи, отримані незаконним шляхом. Встановили це митники перевіряючи їх автентичність. Даний факт призвів до зменшення розміру  сплати митних платежів, із необхідних 950 тис. грн., держбюджет отримав лише 240 тисяч гривень. 
      За вказаним фактом митники склали протокол про порушення митних правил, відповідно до ч.1 ст.483 МК України. Також направили до ГУ ДФС у Вінницькій області повідомлення про виявлені ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 КК України. 
      Загалом Вінницька митниця з початку року порушила 225 справ про порушення митних правил. Вартість предметів правопорушень становить 2,4 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема у квітні зафіксовано 51 факт порушення митних правил. 
  
                 Подача звітності РРО
 
Звітність подається до органу ДПС за місцем реєстрації РРО, книги ОРО та РК не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, в електронному вигляді. Однак, якщо  суб’єкти господарювання, вже подають до органів ДФС  по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, вони не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.
У разі неподання або несвоєчасного подання звіту з використання РРО до суб’єкта господарювання застосовується штраф у розмірі до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто170 грн.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Дозволяється до 1 січня 2016 рокувикористання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в без готівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.
Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z – звіти), необхідно протягом цього року до опрацювати або замінити існуючу касову техніку на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Також нагадуємо, що вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015;
для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016.
 
 
 Комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ.
 
На  замітку ФОП що працюють на загальній системі.
Іллінецька  ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються фізичною особою — підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету — по 25% щокварталу (до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та 15 листопада).
Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб для підприємців, що працюють на загальній системі оподаткування, є чистий оподатковуваний дохід тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Такі витрати перераховані в п.177.4 Податкового кодексу, це зокрема вартість сировини, матеріалів, товарів, витрати на оплату праці, транспортно-експедиційні та інші.
У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20% порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу.
Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа — підприємець до настання строку сплати подає до податкової інспекції заяву в довільній формі. Вона повинна містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Податковим кодексом України
 
 

Податкова міліція у зоні АТО затримала колону вантажівок з контрабандним товаром

Днями ввечері, в районі м. Золоте Попаснянського району Луганської області, поряд з лінією розмежування вогню співробітниками підрозділу податкової міліції в районі проведення АТО «Фантом», за погодженням з керівництвом проведення Антитерористичної операції, у взаємодії зі співробітниками СБУ, МВС, прикордонної служби та Збройних сил Україн,   затримано колону з понад 150 вантажних автомобілів (зареєстровані в Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Харківській областях), які планували проїхати на неконтрольовану територію поза контрольними пунктами в’їзду/виїзду.

Під час перевірки документів, по правоохоронцям із «зеленки» було відкрито вогонь з автоматичної зброї. Ймовірно, таким чином бойовики намагалися створити коридор для безперешкодного проїзду автівок.

   Серед правоохоронців поранених немає. Наразі проводиться поглиблений огляд 71 транспортного засобу з товарами продуктової та підакцизної групи, а також товарами народного споживання, які доставлено у безпечне від обстрілів місце. Здійснюються заходи щодо встановлення його походження, а також встановлюється коло осіб, причетних до здійснення вказаної злочинної операції.

За матеріалами прес служби ДФС України

 

Розмір орендної плати за земельні державної та комунальної власності з 01.01.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

   Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 

Як оподатковуються ПДФО доходи, нараховані на користь ФО у вигляді дивідендів

       Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу).

      Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм
 п. 170.5 ст. 170 ПКУ.

Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
     Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків.

Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб ( у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків.

     У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 відсотків та/або 20 відсотків.

 

Комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ

 
Яка дата вважається датою подання заяви про застосування спрощеної системи, якщо її надіслано поштою
 
 Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу фіскальної служби, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа.
  Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
  
 
Чи має право ФОП, яка застосовує загальну систему оподаткування, включати до витрат вартість ремонту майна як власного, так і орендованого
 
Фізична особа — підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна (в тому числі касового апарата).
  При цьому вартість ремонту (поліпшення) орендованого майна фізична особа — підприємець має право включати на підставі господарських договорів, у яких передбачено умови експлуатації та їх ремонт.
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.
Підпунктом 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування. Зокрема, до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Згідно зі ст. 776 Цивільного кодексу України (далі — Цивільний кодекс) поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, здійснюється наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлено договором або ремонт викликано невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведено у розумний строк.
Якщо наймодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, наймач має право: відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту; вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
 
«Фіскальна» − лише назва, наша мета бути сервісною службою для платників», − Мирослав Продан
 
«Попри саму назву відомства  основна мета нашої роботи − не жорсткий контроль, а надання різноманітних адміністративних та консультаційних послуг платникам податків», − зазначає начальник вінницьких фіскалів Мирослав Продан.
Щоб  зорієнтуватися чи на належному рівні забезпечується ця функція, керівник регулярно проводить зустрічі з представниками бізнесу та громадськості. Уважно вислуховує їхні зауваження, пропозиції і відповідно на них реагує.
Нещодавно Мирослав Продан зустрівся з відомим у регіоні представником малого та середнього бізнесу С.М.Капустою. Спілкуючись, він цікавився чи є труднощі, щодо виконання суб’єктами господарювання законодавчих вимог, які перспективи розвитку діяльності, чи не має зловживань збоку працівників фіскальних органів. Мирослав Васильович подякував підприємцю, що навіть за таких складних економічних та політичних умов вдається працювати задля наповнення бюджетів та не забувати про соціальну складову.
«У Головному управлінні ДФС Вінниччини двері завжди відчинені. Нам легше роз’яснити зміни й обговорити проблему, а не доводити її до судових спорів. Ми не прагнемо карати підприємців, а навпаки, намагаємося упередити застосування штрафних санкцій чи конфліктів», − каже Мирослав Продан. Посадовець запевняє, що бажання громадськості і бізнесменів долучитися до реформування податкової політики − не залишиться поза увагою.
 
Центри обслуговування Вінниччини за 1-й квартал надали майже 39 тис. адмінпослуг
 
   А загалом, протягом січня-березня 2015 року ГУ ДФС у Вінницькій області та його територіальні органи надали 43,6 тис. адміністративних послуг. Обслуговування платників податків на території Вінницької області здійснюється у 22 ЦОП, що надають вільний доступ платникам в отриманні консультаційних, інформаційних та адміністративних сервісів. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Станом на 01.04.2015 року їх надали понад  15 тисяч.
   Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) та надання витягу з реєстру платників єдиного податку: майже  5 тис. та 3,3 тис. відповідно.
   Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено відомості про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови отримання.
   Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі, способи отримання результату, тощо.
   Для забезпечення поліпшення якості надання послуг в Центрах обслуговування платників встановлено зворотній зв’язок з відвідувачами. Прикладом цього є анкетування клієнтів. У кожному центрі, в зручних для відвідувачів місцях встановлені скриньки для заяв та пропозицій. Анкети для заповнення платникам  та громадянам  надають консультанти-модератори.
   Опитування та аналіз відповідей спрямовані на поліпшення якості обслуговування, зміцнення відносин з платниками та визначають мету для коротких і довгострокових рішень, допомагають точно визначити ті чи інші вподобання клієнтів та шляхи поліпшення відносин.
 
 
У першому кварталі платники поповнили бюджет Вінниччини на понад 594 мільйони гривень
 
Очільник обласних фіскалів Мирослав Продан зазначає, що минулого року загальний збір до місцевого бюджету був на 50 мільйонів меншим. «Це надзвичайно гарний показник, особливо враховуючи безліч податкових нововведень, які почали діяти з початку року. Ми зробили усе можливе аби якомога доступніше роз’яснити їх платникам і рівень надходжень свідчить, що стояли на вірному шляху. Вся команда фіскальної служби за допомогою і громадськості, і журналістів − спрацювала злагоджено, хоча були і важкі моменти», − каже посадовець.
   Значну частку від усіх надходжень до місцевої скарбниці, за словами Мирослава Продана, склав податок з доходів фізичних осіб – понад 317 мільйонів гривень. За землю фізичні і юридичні особи заплатили понад 96,4 мільйони гривень. А спрощенці Вінниччини перерахували у бюджет понад 89, 6 млн. грн. Новий вид сплат до місцевої скарбниці, акцизний податок з роздрібного продажу алкоголю, протягом першого кварталу поповнив її на понад  35,7 млн. грн. 
 
До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного  податку  третьої групи!
 
Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
  З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції  наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310).
  У зв’язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації  зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за  ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку. 
   Крім того, нагадуємо, що граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов’язань по єдиному податку за результатами І кварталу 2015 року – 20 травня 2015 року.
 
Щодо порядку декларування акцизного податку
 
   Податкова звітність з акцизного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015р. № 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015р. за № 105/26550.
   Декларація акцизного податку складається та подається платником щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду до податкової інспекції за місцем податкового обліку. При цьому платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку.
   Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів заповнюють лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації і подають їх до податкової інспекції за місцезнаходженням пункту продажу товарів. З метою правильного розподілення сум акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів між місцевими бюджетами розділ Ґ (код операції Ґ2) та додаток 6 до Декларації пов'язані з кодами адміністративних одиниць відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України (далі - КОАТУУ).
   Таким чином, декларація зазначеними вище платниками акцизного податку подається до контролюючого органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю (за кодом КОАТУУ), на якій розташовано пункт продажу підакцизних товарів, а саме:
   суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають один або декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться в одній адміністративно-територіальній одиниці, тобто за одним кодом КОАТУУ, зазначають адреси пунктів продажу товарів у графі 07 титульного аркуша Декларації та заповнюють додаток 6 до Декларації відповідно до цього коду КОАТУУ. При цьому до контролюючого органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю за вказаним кодом КОАТУУ, подається Декларація з одним додатком 6 до Декларації;
  суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях, тобто мають різні коди КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом (наприклад, об'єднана ДПІ або міська ДПІ, яка обслуговує декілька районів міста), зазначають адреси пунктів продажу товарів у графі 07 титульного аркуша Декларації та заповнюють додаток 6 до Декларації окремо за кожним кодом КОАТУУ. При цьому до одного контролюючого органу, що обслуговує відповідні адміністративно-територіальні одиниці з різними кодами КОАТУУ, подається одна Декларація з відповідною кількістю додатків 6 до Декларації;
   суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які мають декілька пунктів продажу товарів, що знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях, тобто мають різні коди КОАТУУ, при цьому кожна адміністративно-територіальна одиниця обслуговується окремим контролюючим органом, подають до такого контролюючого органу, що обслуговує відповідну адміністративно-територіальну одиницю за місцем продажу підакцизних товарів (кодом КОАТУУ), окрему Декларацію з відповідною кількістю додатків 6 до Декларації. У графі 07 титульного аркуша до конкретної Декларації зазначаються адреси пунктів продажу товарів, які відносяться до певної адміністративно-територіальної одиниці (коду КОАТУУ).
 
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Вінницькій області
 
 
На Вінниччині 159 селян вже задекларували доходи
 
 
Податковий кодекс містить досить значні пільги щодо оподаткування сільськогосподарських доходів податком з доходів фізичних осіб (ПДФО). Зокрема, доходи, що отримують громадяни від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, розмір яких не перевищує 2 гектари, не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується.
   Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
   При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) суб’єкту господарювання (юридичній особі чи підприємцю) її власник має подати копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджено наказом Міндоходів України від 17.01.2014 №32. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
   При продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2014 -121 800 грн.).  До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.
   Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
   У разі, коли сума отриманого доходу від продажу продукції тваринництва перевищує 121 800 грн. за минулий рік, фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 121 800 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
   Оподатковується такий дохід за ставкою 15% (або 17% - у випадку  перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати).
   Таким чином, продавці сільгосппродукції, при наявності оподатковуваних доходів, вказаних вище, зобов’язані до 1 травня 2015 року подати до місцевої ДПІ декларацію про майновий стан і доходи. Форму та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 N 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за N 2179/24711.
   Бланки декларацій та консультаційну допомогу щодо їх заповнення можна отримати в Центрах обслуговування платників місцевих податкових інспекцій.
   Довідково: Минулоріч на Вінниччині 5832 громадян задекларували 6142 тис.грн. доходів від продажу сільгосппродукції та сплатили до місцевих бюджетів 891 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.
 
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Вже шестеро вінничан задекларували мільйонні статки
 
  Двоє міліонерів отримали свій дохід від спадщини, ще двоє – продали нерухомість, один громадянин Вінниччини – задекларував понад мільйон гривень отриманий у вигляді дивідендів, та ще один – здавав у найм нерухоме майно. Загальна сума, яку задекларували міліонери понад 6,8 млн. грн. Сума утриманого податку податковими агентами – 350,5 тис.грн., а самостійно громадяни повинні заплатити податку –  понад 123 тис.грн.
   Загалом вже більше 2-х тисяч громадян Вінницької області подали декларації про доходи отримані у 2014 році. З них правом на податкову знижку, за наслідками 2014 року, скористались 1235 громадян. Їм, за результатами розрахунків, держава поверне більше  півтора млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. 
   Кількість громадян, які зобов’язані були подати декларацію та задекларували доходи в 2015 році становить 792, з яких 411 громадян  задекларували доходи у вигляді спадщини, 176 громадян – доходи від здавання в найм нерухомого майна, 161 громадянин – інші доходи, 37 громадян – доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна, 4 громадянина − отримані за кордоном доходи, 3 громадянина – інвестиційний прибуток. В цілому декларанти заплатять понад  2, 7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
 
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Вінниччина у трійці лідерів України, за рівнем наповнення бюджету 
 
 Начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан каже, що минулий рік розпочинався невтішними прогнозами для Вінниччини. Фахівці очікували, що надходження до бюджету будуть значно нижчими. Проте завдяки ліквідації тіньових схем, відновлення роботи деяких підприємств, злагодженій роботі працівників фіскальної служби і сумлінності платників, вдалося поповнити державну казну навіть із перевиконанням. 
   Загальний збір Вінниччини до зведеного бюджету за 2014 рік склав більше 4, 5 мільярдів гривень, що більш як на 305 мільйонів гривень краще очікуваних показників. Щодо місцевого бюджету, то лише минулого місяця він поповнився більш як на 292 мільйони гривень. До прикладу, місцеві бюджети замість запланованих 184 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, отримали майже на 50 мільйонів більше. 
   Позитивну динаміку надходжень Вінниччина показує і в інших видах податкових сплат. Мирослав Продан зазначає, що на 2015 рік перед місцевою  фіскальною службою стоять ще масштабніші завдання і показники. Проте платникам не варто хвилюватися, головний інструмент наповнення бюджету  − це не тиск на бізнес, а усунення податкових порушень і зловживань, викриття та ліквідація схем відмивання грошей, проведення роботи з недобросовісними підприємцями.  
 
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Кому декларувати спадок та дарунки 
 
 На Вінниччині триває деклараційна кампанія 2015. Найактивніше мешканці Подільського краю декларують успадковані та даровані доходи. За січень-лютий 2015 року 411 громадян області  вже виконали свій конституційний обов’язок щодо доходів, отриманих у спадщину (дарунки), що становить 51,9 відсотків від усіх поданих декларацій. До сплати в казну має надійти більше 2 млн. гривень. 
  Головне управління ДФС у Вінницькій області запрошує спадкоємців та обдарованих, які отримали в 2014 році спадщину та/або дарунки подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та сплатити податок. 
   Винятком із зазначеного повідомлення є спадкоємці-нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини,  спадкоємці, які успадкували об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку, а також інші спадкоємці – резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Такими особами декларація не подається. 
   Загалом, оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від того, який саме вид об'єкта успадковано, та від родинних стосунків спадкоємця із спадкодавцем. 
   Відповідно до норм Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються та звільняються від декларування  будь-які об'єкта спадщини, отримані спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. До таких членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення. 
   Також нульовою ставкою мають право скористатися інваліди І групи, діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, які успадкували об’єкти нерухомого та/або рухомого майна та/або готівку або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, депозитні, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. Нагадаємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття – 18 років, втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Щодо дітей – інвалідів, для них також передбачена нульова ставка, але лише при отриманні спадщини у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна. 
   Крім того, нульова ставка застосовується  будь-якими спадкоємцями, які успадкували грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, а також у державні цінні папери, та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося. 
   У разі отримання спадщини від члена сім’ї другого ступеня споріднення сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого майна. 
   Якщо ж спадщина отримується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, або спадкоємцем-резидентом від спадкодавця-нерезидента ставка податку становить 15(17)%. 
   Слід зазначити, що подарунки, отримані громадянином від фізичної особи у вигляді коштів, майна, майнових або немайнових прав, вартості робіт, послуг оподатковуються аналогічно об‘єктам, отриманим як спадщина. 
   Оскільки відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали дохід у вигляді спадщини-подарунка, обов’язок таких громадян - задекларувати отримані доходи до 1 травня 2015 року та до 1 серпня поточного року сплатити нараховану суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій декларації. 
 
 Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Вінницькі митники передали до реалізації конфіскату на півмільйона гривень 
 
 Днями представники Вінницької митниці ДФС, керівники відділів управління державної виконавчої служби ГУ Юстиції у Вінницькій області та фахівці ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України спільно проаналізували показники розпорядження конфіскованим майном у 2015 році. Також обговорили, які обсяги коштів від нього отримає державний бюджет, опрацювали проблемні питання, що виникають під час проведення виконавчих дій стосовно конфіскованого майна. 
 «Результатом проведеної наради було прийняття ряду важливих рішень, що в подальшому призведуть до покращення взаємодії Вінницької митниці ДФС та органів державної виконавчої служби у напрямку розпорядження конфіскованим майном та збільшення надходжень до державного бюджету коштів від його розпорядження. Зокрема, на нараді вирішили та визначили механізм передачі для реалізації конфіскованого майна на загальну суму близько 500 тис. грн.», – підсумовує заступник начальника Вінницької митниці Олександр Абрамович. 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
У січні через Вінницьку митницю експортери перевезли соняшникової олії більш як на 5 млн.$ 
 
 Також до списку найбільш експортованих товарів увійшли: свиріпові, ріпакові або гірчичні олії – експорт на понад 4 мільйони доларів. Макуха та інших твердих відходів і залишків наша область у січні експортувала на майже 3,5 мільйони доларів. 
      Загалом обсяг експортних операцій минулого місяця склав 36,6 млн.$, Майже 95 % вартісних обсягів статистичного експорту  забезпечили  4 товарні угрупування: продовольчі товари та продукція сільського господарства; деревина та целюлозно-паперові вироби; продукція хімічної промисловості; текстиль, текстильні вироби та взуття. 
     Кількість оформлених експортних митних декларацій збільшилась на 8%. Минулого року у січні їх оформили трохи більше півтори тисячі, цьогоріч – 1638. 
     У січні митники зафіксували позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами − 15,5 млн.$. Загальна кількість оформлених вантажів сягнула 117 тис. тонн. За січень 2015 року спостерігається збільшення активності суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Наразі на обліку у Вінницькій митниці перебуває 271 СЗЕД (у 2014 році − 233). 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
Як звітувати та сплачувати за радіозв’язок у 2015 році 
 
    Головне управління ДФС у Вінницькій області звертає увагу суб’єктів господарювання, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі відповідних ліцензій та дозволів про зміни в порядку подання звітності та сплати податкових зобов’язань, які впроваджені з 1 січня 2015 року згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року № 71 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи". 
   Внаслідок впровадження податкової реформи даний платіж увійшов до складу рентної плати, для якої статтею 257 Податкового кодексу передбачено квартальний період для подання податкової звітності із додатками відповідно об’єктів оподаткування. Отож, у 2015 році користувачі радіочастотного ресурсу України перейшли із щомісячного періоду звітування на щоквартальний. (Термін подання квартальної звітності - 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу). 
     Наступною новацією є впровадження для такої категорії платників щомісячної сплати авансових внесків у термін до 30 числа кожного місяця (у лютому - до 28 або 29 числа). Розмір таких авансових внесків складається з однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) період. В подальшому, сплачені аванси будуть враховані під час визначення податкових зобов’язань у податковій декларації за відповідний податковий (звітний) період. 
     Отож, враховуючи наведені норми чинного законодавства, у першому кварталі 2015 року для платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України  розмір авансових внесків встановлюється в розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань, визначених в Податковому розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року із граничними термінами сплати 27.02.2015р., 27.03.2015 р. та 29.04.2015 р. відповідно. 
 
 Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Вінницькій області
 
Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій 
 
 Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265). 
    Метою змін до Кодексу та Закону №265 є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги). 
    Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО). 
    У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. 
      Вказані зміни стосуються конкретно визначеного способу діяльності, а не окремих форм ведення господарської діяльності та системи оподаткування. Зокрема, зазначені фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку, мають можливість проводити розрахунки без застосування РРО, а інші суб’єкти господарювання керуватимуться нормою щодо зобов’язання видавати особі, яка отримує товар (послугу), розрахунковий документ встановленої форми. 
 
 При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71, вступають у силу: 
 
 для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року; 
 
 для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року. 
 
 Водночас змінами до Перехідних положень Кодексу (пункт 28) встановлено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. 
    Про це йдеться у листі ДФС України від 10.02.2015 року №4315/7/99-99-22-07-03-17. 
 
 Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Як звітувати у лютому по транспортному податку 
 
 Головне управління ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує платникам про те, що з 1 січня 2015 року набрала чинності стаття 267 Податкового кодексу України, якою впроваджено новий транспортний податок. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку становить 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль з розрахунку на календарний рік.Отож, якщо на балансі підприємства станом на 1 січня 2015 року обліковуються власні автівки, які є об’єктом оподаткування транспортним податком, такому підприємству потрібно обчислити суму податку та до 20 лютого 2015 року подати контролюючому органу за місцем реєстрації автомобіля звітну декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 
   Оскільки наразі відсутня податкова декларація з транспортного податку, ДФС України у листі від 28.01.2015р. №2444/7/99-99-17-04-01-17 рекомендує платникам транспортного податку - юридичним особам до затвердження  форми податкової звітності задекларувати об'єкти оподаткування, використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013р. №767.При цьому назву "Розрахунок збору за першу реєстрацію транспортних засобів" замінити на "Розрахунок транспортного податку", у колонці 5 "Дата першої реєстрації транспортного засобу в Україні" зазначити "Рік випуску транспортного засобу", у колонці 8 "Сума збору" зазначити "Ставка транспортного податку". 
 
 Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області
 
Хто перевозив наркотики через територію Вінниччини − встановить експертиза 
 
 Днями у пункті пропуску «Могилів-Подільський-Отач» митного поста «Дністер» митники перевіряли пасажирський автобус. Біля одного із місць пасажирів вони знайшли поліетиленовий пакет, в якому серед сміття знаходилася подрібнена речовина зеленого кольору, рослинного походження, подібна до марихуани. У розсипаному стані вага «знахідки» склала 1,64 г. 
   Митники також оглянули речі інших пасажирів  автобуса і виявили два паперових згортки з порошком білого кольору загальною вагою 1,52 г. 
   Про цей факт повідомили Управління Служби безпеки України у Вінницькій області. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 1 ст. 305 Кримінального кодексу України. Інформацію внесли до ЄРДР. 
    Чи належать виявлені речовини до наркотичних або психотропних засобів встановить експертиза. 
 
 ГУ ДФС У Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
 
Молдованин нелегально намагався ввезти на Вінниччину майже півтисячі пачок цигарок 
 
 Відбулося це вчора вранці у пункті пропуску «Могилів-Подільський – Отач» митного поста «Дністер». Громадянин республіки Молдова прямував легковим автомобілем до України. Митники провівши поглиблений огляд автівки знайшли у технічних порожнинах  салону та всередині заводського бензобаку цигарки іноземного виробництва без акцизних марок. 
   Після огляду митники склали протокол про порушення митних правил за статтями 471 Митного кодексу України (порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю) та ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю). 
    Сигарети та автомобіль вилучили, а провадження наразі триває. 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
 
 
З початку року скарбниця Вінниччини збагатіла більш ніж на 180 млн. грн.
 
 Такий показник надходжень до місцевого бюджету зафіксували в обласній фіскальній службі у січні. У порівнянні з минулим роком він кращий приблизно на 15 мільйонів. І більший від очікуваних показників на 45 мільйонів гривень. 
    Податок з доходів фізичних осіб найбільше поповнив місцеву скарбницю. Його у січні надійшло понад 126 мільйонів, замість прогнозованого показника   86, 7 млн. Спрощенці заплатили майже 27 мільйонів, а від плати за землю бюджет Вінниччини отримав майже 30 мільйонів гривень. 
    Начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан зазначає, що рівень наповнення місцевого бюджету  значною мірою залежатиме від органів місцевої влади. Оскільки саме вони отримали повноваження встановлювати ставки деяких податків та зборів. Депутати можуть встановити максимальні ставки, допустимі податковим кодексом або ж  визначити рівень пільг чи категорії громадян, які не сплачуватимуть податки та збори взагалі. 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
 
 
Про сплату авансових внесків з податку на прибуток у 2015 році
 
   Головне управління ДФС у Вінницькій області звертає увагу платників податку на прибуток, що сплата щомісячних авансових внесків у січні - грудні 2015 року здійснюється платниками податків з річним доходом, який враховується при визначенні об'єкта оподаткування, що перевищуєдесять мільйонів гривень.
    У січні - грудні 2015 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року (п. 9 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).
Тобто сплата щомісячних авансових внесків у березні 2015 року - травні 2016 року проводиться у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 рік.
 
Вінничани отримали понад 171 тис. адмінпослуг у минулому році
 
Начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан зазначає, що більшість із них надавали Центри обслуговування платників (ЦОП) – 148 тисяч. За статистикою відомства, найбільше вінничани цікавилися видачею картки платника податків та внесенням до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру. Станом на 1 січня 2015 року надано майже 75 тис. таких послуг.
    Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) та реєстрації розрахункових книжок. Цих послуг, протягом 2014 року, надано 18,8 тис. та 10 тис. відповідно.
   Обслуговування платників податків на території Вінницької області здійснюється у 22 ЦОП, що надають можливість вільного доступу до консультаційних, інформаційних та адміністративних сервісів і послуг. Загалом, у 2014 році фіскали зафіксували майже 75 тисяч позитивних відгуків стосовно діяльності Центрів обслуговування платників нашої області, такі дані отримали шляхом анкетування.
    Позитивними факторами створення центрів обслуговування платників беззаперечно є комфортність, надійність та компетентність, що в свою чергу забезпечує ефективну взаємодію з платниками та належне їх обслуговування; доступність та зручність, спрощення та оптимізацію процедур надання послуг; своєчасне інформування та формування обізнаності платників щодо змін в податковому законодавстві; зменшення витрат, пов‘язаних із виконанням платниками податкових зобов’язань.
 
До уваги платників податку на додану вартість!
 
Рахунки платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998.
   Телефон для отримання роз'яснень стосовно відкриття рахунків платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ  0-800-501-007 (напрямок 5).
      Для  забезпечення інформування платників ПДВ щодо реквізитів рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ, Державна фіскальна служба України формує та направляє платнику податку електронне повідомлення про відкриття та  реквізити ПДВ-рахунку за формою J(F)1490801. Сформоване повідомлення направляється на електронну адресу платника податку, яка наявна в базах даних ДФС на час формування такого повідомлення.
   У разі, якщо на дату формування та направлення повідомлення про відкриття та реквізити  ПДВ-рахунку у платника податку у зв’язку із втратою чинності ЕЦП або договору про визнання електронної звітності відсутня можливість отримати повідомлення в електронному вигляді, такий платник може звернутись за інформацією щодо реквізитів ПДВ-рахунку до Центру обслуговування платників за основним місцем обліку. 
 
 
За останній осінній місяць вінничани заплатили 416 мільйонів гривень ЄСВ
 
Порівнюючи з минулим роком надходження єдиного соціального внеску у листопаді збільшились на 12,6 мільйонів гривень. Темп росту склав 103, 1%.
Начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан каже, що з початку року надходження ЄСВ в регіоні, загалом, склали майже 4 мільярди 162 мільйони гривень. Це також краще показників 2013 року більш як на  88 мільйонів. Керівник зазначає, що додаткові надходження вдалося забезпечити за допомогою заходів, які проводить фіскальна служба. До прикладу, частина надходжень ЄСВ збільшується завдяки виявленню та залученню до оподаткування нелегальних працівників. На Вінниччині єдиний внесок сплачують майже 118 тисяч осіб, а більше 87 тисяч із них – це фізичні особи.
У фіскальній службі інформують, що планують запровадити реформу системи нарахування та сплати єдиного соціального внеску.  Її положення дозволять значно знизити ставки ЄСВ.
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
Вінницькі митники завадили незаконному ввезенню в Україну алкоголю
 
Правопорушення було виявлено працівниками митного поста „Дністер” Вінницької митниці в пункті пропуску „Могилів-Подільський–Отач”. Під час проведення митного контролю вантажно-пасажирського мікроавтобусу „Mercedes Sprinter” із молдавським реєстраційним номером, що рухався в напрямку „в’їзд в Україну”, у транспортному засобі було виявлено незадекларованих відповідно до вимог чинного законодавства 25 пляшок коньяку „Kvint сюрпризный КС” 10 років витримки та 55 пляшок п’ятизіркового коньяку „Kvint”.
За даним фактом митниками складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Наразі триває провадження, вартість предметів порушень митних правил встановлюється.
Додамо, що Вінницькою митницею Міндоходів протягом листопада було заведено 42 справи про порушення митних правил, а їх загальна кількість з початку року сягнула 599. Вартість предметів правопорушень перевищила 1 млн. 191,
8 тис. грн. При цьому, алкогольні напої є предметами порушень митних правил в зоні діяльності Вінницької митниці майже в половині порушених справ.
ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ
 
У зв’язку із змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 7 жовтня 2014 року № 1690-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності" (далі – Закон № 1621), відповідно до яких з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ),  інформуємо про основні правила роботи цієї системи.
1. Загальні положення
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 розділу V Кодексу. Пунктом 2001.1 статті 2001 розділу V Кодексу передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України порядку електронного адміністрування ПДВ. Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі – Порядок № 569).
Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:
– сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та розрахунках коригування до них;
– сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;
– сум поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ;
– суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.
Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Податковим кодексом України (далі – Кодекс). Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи  формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.
Водночас, підставою для формування податкового кредиту за умови дотримання інших, встановлених Кодексом правил, є лише податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН. До податкового кредиту можна також включити суму податку, зазначену в документах, перерахованих в пункті 201.11 статті 201 розділу V Кодексу, але разом з тим, з 01.01.2015 скасовується можливість сформувати податковий кредит на підставі скарги на постачальника (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
Крім того, Законом № 1621 внесено зміни до визначення бази оподаткування ПДВ в окремих випадках: з 01.01.2015 база оподаткування визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг за винятком контрольованих операцій, але не може бути нижчою ціни придбання товарів (для самостійно виготовлених – не нижче їх собівартості) або балансової вартості необоротних активів.
Одночасно із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ з 1 січня 2015 року для платників ПДВ збільшується граничний рівень обсягу операцій з постачання товарів/послуг для обов’язкової реєстрації платників ПДВ до 1 млн. грн (без ПДВ) за рік.
Тобто, з 01.01.2015 суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн.грн. (без урахування ПДВ).
Правила, встановлені розділом V Кодексу для добровільної реєстрації особи в якості платника ПДВ не змінилися.
Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн., отримують можливість анулювати свою реєстрацію платника ПДВ.
 
2. Електронні рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ
Електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ   (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
Для кожного платника податку відкривається один електронний рахунок.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 569, електронні рахунки відкриваються Казначейством платникам ПДВ автоматично на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника ПДВ надсилає Казначейству.
Казначейство надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника ПДВ не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття, а ДФС після надходження такого повідомлення інформує кожного платника ПДВ про реквізити його електронного рахунка (пункт 6 Порядку  № 569).
Враховуючи викладене відкриття електронних рахунків здійснюється без участі платників податку, тобто їм не потрібно відвідувати Казначейство з метою відкриття такого рахунка.
Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надаватиметься ДФС за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Датою початку здійснення операцій з використанням електронного рахунку є 01.01.2015 для суб’єктів господарювання, які вже є зареєстрованими платниками ПДВ, а для суб’єктів господарювання, які будуть зареєстровані в якості платників ПДВ в будь-який період після 01.01.2015 – дата їх реєстрації платниками податку.
На такі електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку самостійно зараховують кошти з власного поточного рахунку платника, відкритого в банківських установах, в сумах:
необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Кошти з електронного рахунка платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі виключно до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу (далі – спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 Кодексу (далі – спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
3. Податкова звітність
Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів (далі – посилені сертифікати), які можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно) або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua),  або в інших АЦСК.
Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
Відповідні зміни до форми податкової декларації з ПДВ та порядку її заповнення і подання розроблені, розміщені на офіційному веб-сайті ДФС України та на даний час проходять відповідні погодження із зацікавленими міністерствами і відомствами. Після прийняття Міністерством фінансів України відповідного наказу та його реєстрації в Міністерстві юстиції України у загальновстановленому порядку його буде доведено до відома платників та регіональних структурних підрозділів ДФС.
4. Формування та реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 та пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (у редакції Закону №1621) з 01.01.2015 податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно в електронній формі та підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від того, яка сума ПДВ вказана в податковій накладній, в тому числі і ті, які не видаються покупцям, а також ті, що складені платниками податку – отримувачами послуг, що постачаються нерезидентами, якщо місце постачання таких послуг розташоване на митній території України (пункт 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
Після реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН постачальник та покупець отримуватимуть в автоматичному режимі від ДФС повідомлення про таку реєстрацію.
Запровадження електронної форми податкової накладної вирішує всі питання, які пов’язані із дотриманням формальних умов щодо її заповнення (вирівнювання полів, формат дати, адреси, розміщення знаків дробу, ком та інших розділових знаків тощо). Крім того, під час реєстрації податкової накладної платник матиме можливість перевірити правильність написання назви покупця та його реєстраційних даних.
Відповідно до пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, та пункту 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1129), податкові накладні/розрахунки коригування, складені в електронній формі, скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку.
Таким чином, для забезпечення безперешкодної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а також забезпечення достовірності податкових накладних/розрахунків коригування, які надсилаються отримувачу товарів/послуг, платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати для накладання електронного цифрового підпису посадовими або уповноваженими особами на складені податкові накладні.
Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна в Акредитованих центрах сертифікації ключів (далі – АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (безоплатно), або в будь-якому з його відокремлених пунктах реєстрації користувачів (адреси таких пунктів розміщено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://www.acskidd.gov.ua),  або в інших АЦСК.
Платники ПДВ, які на даний час здійснюють реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 01.01.2015 не змінюється. Така реєстрація здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10. розділу V Кодексу).
Водночас для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН визначається розмір суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН складені ним такі податкові накладні/розрахунки коригування.
Так, платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування, в якій загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену за формулою, встановленою пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569 (далі – реєстраційна сума), а саме:
 Σ Накл = Σ НаклОтр + Σ Митн + Σ ПопРах – Σ НаклВид – Σ Відшкод – ΣПеревищ, де:
Σ НаклОтр – загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних, що містяться в отриманих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з  01 січня  2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Σ Митн – загальна сума податку, сплаченого платником безпосередньо або за допомогою фінансового посередника (особи, відповідальної за фінансове врегулювання) при ввезенні товарів на митну територію України, на підставі даних митних декларацій, у тому числі з урахуванням змін, внесених відповідно до аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених згідно із статтею 261 Митного кодексу України.
Цей показник формується на підставі сум податку, сплачених, починаючи з 01 січня 2015 року, при ввезенні товарів на митну територію України;
Σ ПопРах – загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з власного поточного рахунку платника.
Зазначений показник обраховується на підставі даних, отриманих згідно з угодою про інформаційний обмін між Державною фіскальною службою та Казначейством щодо сум коштів, перерахованих платником зі свого поточного рахунку на його рахунок в системі електронного адміністрування податку, відкритому йому в Казначействі починаючи з 01 січня 2015 року.
Σ НаклВид – загальна сума податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних, що містяться у  виданих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені на операції, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з   01 січня 2015 року, а також на підставі даних, що містяться в розрахунках коригувань до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Σ Відшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування;
Цей показник формується на підставі даних податкових декларацій з податку, поданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності:
за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період;
за 1 квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період.
Даний показник формується на підставі задекларованих до відшкодування на поточний рахунок платника сум від’ємного значення податку, розрахованих по операціям, здійсненим після 01 січня 2015 року згідно прийнятих контролюючим органом податкових декларацій з податку та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
Σ Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з податку, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник розраховується як різниця між сумами податку:
задекларованими платником в податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до таких декларацій по операціях з постачання товарів/послуг та отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, після 01 січня 2015 року та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 розділу V Податкового кодексу України,
та зазначеними платником податку в податкових накладних, що були складені за операціями з постачання товарів/послуг після 01 січня 2015 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цей показник формується на підставі даних:
податкових накладних, складених не раніше 01 січня 2015 року та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
податкових декларацій з податку, наданих до контролюючого органу, починаючи з податкової звітності: за січень 2015 року – для платників податків, що застосовують місячний звітний період; за І квартал 2015 року – для платників податків, що застосовують квартальний звітний період, та уточнюючих розрахунків до таких декларацій.
Реєстраційна сума обчислюватиметься автоматично та централізовано на рівні ДФС для кожного платника податку щоразу, як відбуватиметься зміна значення будь-якого з показників формули.
Кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2015 протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації.
Алгоритм обрахунку показників реєстраційної суми, та джерела їх формування підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті ДФС (пункт 10 Порядку № 569).
Для обчислення такої реєстраційної суми враховуються лише податкові накладні, складені за операціями, по яких дата виникнення податкових зобов’язань припадає на податкові періоди з 01.01.2015, розрахунки коригування до таких податкових накладних, а також митні декларації, по яких суми податку сплачені до бюджету, починаючи з 01.01.2015, суми поповнення електронних рахунків з 01.01.2015, суми заявленого бюджетного відшкодування та сума податкових зобов'язань (для формування показника ΣПеревищ) задекларовані у складі податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди з 01.01.2015.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001розділу V Кодексу (реєстраційна сума), буде меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник повинен перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій електронний рахунок (пункт 201.10.статті 201 розділу V Кодексу; пункт 12 Порядку № 569).
Збільшення реєстраційної суми може бути забезпечене також за рахунок отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, та сум ПДВ, сплачених під час ввезення товарів на митну територію України.
При обчисленні реєстраційної суми слід також враховувати, що для операцій з отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, Законом № 1621 змінюється порядок формування податкового кредиту.
На відміну від діючого до кінця 2014 року порядку, починаючи з 01.01.2015 отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримує право на податковий кредит за такими операціями на дату складання ним податкової накладної за цими операціями, за умови її реєстрації в ЄРПН (пункти 198.2 статті 198 та 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).
В зв’язку з цим необхідно враховувати, що в розділі ІІ "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ за січень (І квартал) 2015 року має бути одночасно відображений податковий кредит за операціями з отримання послуг від нерезидента, які були здійснені в грудні  (ІV кварталі 2014 року) та в січні (І кварталі) 2015 року.
В межах системи електронного адміністрування ПДВ передбачено, що складання та реєстрація в ЄРПН податкових накладних здійснюється постачальником товарів/послуг та отримувачем послуг від нерезидентів, місцем постачання яких є митна територія України. При цьому запроваджується окремий порядок реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Так, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
1) постачальником товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника (продавця) або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
2) отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю), для чого постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (покупцю).
Зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування постачальник може тільки після реєстрації цього розрахунку в ЄРПН його отримувачем. Зменшити суму свого податкового кредиту за таким розрахунком коригування отримувач (покупець) товарів (послуг) зобов’язаний незалежно від факту реєстрації такого розрахунку в ЄРПН.
Розрахунки коригування, що складаються постачальником товарів/послуг до податкових накладних, які не видаються отримувачу таких товарів/послуг, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником.
Розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких послуг.
5. Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період до 01.01.2015, та розрахунків коригування до таких податкових накладних
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015, та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН (у разі, якщо такі накладні складені в електронній формі або якщо такі накладні відповідають вимогам пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу у разі складання податкової накладної у паперовому вигляді), але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 до 15.01.2015), а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015,  підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН та періоду, в якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того чи були вони включені до складу податкового кредиту) та розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання та факту реєстрації їх в ЄРПН) не приймають участі в обчисленні реєстраційної суми.
Податкова накладна, складена отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов’язань припадає на грудень/ІV квартал 2014 року, сума ПДВ якої були включені до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період грудень/ІV квартал 2014 року включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/І квартал 2015 року та не приймає участі в обчисленні реєстраційної суми.
6. Розрахунки з бюджетом
Суму податкових зобов’язань, належних до сплати в бюджет, платники податку, як і встановлено Кодексом, визначають самостійно, виходячи з результатів діяльності за відповідний звітний період. Така сума декларується в податковій декларації платника ПДВ. 
Якщо за результатами звітного податкового періоду платником податку задекларовано в податковій декларації з ПДВ сума податку до сплати в бюджет, то така сума підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок платника податку.
Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі  поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається  Казначейству.
Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
У випадку недостатності коштів на рахунку платника у системі електронного адміністрування податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань та/або для перерахування на спеціальний рахунок платник повинен у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, перерахувати з власного поточного рахунку на свій електронний рахунок кошти в недостатніх сумах.
Якщо платник у строки, встановлені Кодексом для самостійної сплати платником податкових зобов’язань, не забезпечив наявність на його електронному рахунку коштів для сплати узгоджених податкових зобов'язань/перерахування на спеціальний рахунок, Казначейством виконання реєстрів, надісланих ДФС, здійснюється в межах залишку коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку. Невиконаний (не сплачений) по такому реєстру залишок узгоджених податкових зобов’язань платника обліковується Казначейством до повного виконання шляхом перерахування до бюджету/спеціального рахунку коштів, що перераховуються платником з власного поточного рахунку на його електронний рахунок (пункт 22 Порядку № 569).
Пунктом 25 Порядку № 569 встановлено, що розрахунки з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.
Тобто з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов’язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.01.2015, а суми податкових зобов’язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунка платника, а з його поточного рахунка.
Пунктами 26 та 27 Порядку № 569 встановлено правила повернення помилково та/або надміру зарахованих до бюджету коштів з електронного рахунку платника на його поточний рахунок у порядку, визначеному статтею 43 розділу ІІ Кодексу, в тому числі і у разі анулювання реєстрації платника податку.
Таке повернення здійснюється за умови подання платником податків заяви у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми, в якій має бути вказано поточний рахунок платника податків в установі банку, на який необхідно повернути такі суми з бюджету. Повернення таких сум здійснюється без використання електронного рахунка.
7. Спеціальний режим оподаткування у сільському господарстві
Платникам податку, які застосовують спецрежим, в системі електронного адміністрування податку відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку як в межах діяльності, визначеної статтею 209 Кодексу, так і у межах іншої діяльності.
Такі платники реєструють в ЄРПН всі податкові накладні: як ті, що складені на операції з постачання товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і ті, що складені у зв’язку з здійсненням інших операцій з постачання.
Платники податку – суб’єкти спеціального режиму оподаткування повинні враховувати, що для реєстрації в ЄРПН всіх складених ними податкових накладних та розрахунків коригування як у зв’язку з постачанням товарів (послуг) в межах спецрежиму, так і у зв’язку з іншими операціями з постачання, здійснюється єдиний розрахунок реєстраційної суми (за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу та пунктом 9 Порядку №569).
У випадку якщо платником податку, який застосовує спецрежим, за результатами звітного періоду задекларовано суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету так і на його спеціальний рахунок, кошти з його електронного рахунку у першу чергу перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника (пункт 22 Порядку № 569).
Таке перерахування здійснюється на підставі реєстру, який автоматично формується ДФС на підставі  поданих платниками податкових декларацій з ПДВ, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилається  Казначейству. Перерахування суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків здійснюється Казначейством не пізніше останнього дня строку для самостійної сплати податкових зобов’язань, в межах залишку таких коштів на електронних рахунках (пункт 21 Порядку №569).
Зазначене правило стосується також і платників податку – сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 розділу V Кодексу, але не зареєструвалися як суб’єкти спеціального режиму оподаткування.
Для забезпечення в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ спрямування сум ПДВ на підтримку власного виробництва суб’єкти спецрежиму - платники ПДВ повинні надати контролюючому органу за місцем своєї реєстрації платником ПДВ інформацію щодо даних реквізитів  поточного рахунку, на який має бути перерахована відповідна сума з електронного рахунка такого платника, та актуалізувати такі дані у разі зміни реквізитів поточного рахунка.
8. Від’ємне значення і залишок бюджетного відшкодування
Від’ємне значення ПДВ, яке виникло у платника податку в звітних періодах до 01.01.2015, участі в обчисленні реєстраційної суми не прийматиме.
Розділом ІІ Закону № 1621 визначено, що від’ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, та залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані до 1 січня 2015 року, обліковуються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Облік такого від’ємного значення здійснюватиметься в податковій декларації ПДВ. Проектом нової форми декларації з ПДВ для такого обліку передбачено окремий розділ та додаток.
З 01.01.2015 суми бюджетного відшкодування, задекларовані в деклараціях за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року, підлягають відшкодуванню у порядку, встановленому відповідно до статті 200 Податкового кодексу України у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2014 року, тобто залишок непогашеного від’ємного значення станом на 01.01.2015 не анулюється, обліковується окремо у складі податкової декларації з ПДВ за звітні періоди після 01.01.2015 та відшкодовуються платникам у автоматичному або звичайному режимі за правилами та у терміни, що передбачені Кодексом станом на 31.12.2014.
Суми бюджетного відшкодування, задекларовані в звітних періодах після 1 січня 2015 року, повертатимуться платникам і в звичайному і в автоматичному режимі. При цьому спрямування бюджетного відшкодування ПДВ в рахунок погашення податкових зобов’язань майбутніх періодів скасовується. Після 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування ПДВ буде здійснюватись виключно коштами на поточний рахунок платника.
Одночасно інформуємо, що з 01.01.2015 відповідно до вимог статті 200 Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законами №1621 та №1690) бюджетне відшкодування платникам податку здійснюватиметься на місяць раніше ніж зараз.
Додаткові питання щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ просимо надсилати на електронну адресу:sea_pdv@ukr.net для оперативної підготовки додаткових роз’яснень.
 
 
На Вінниччині фіскали виявили 945 нелегальних працівників 
 
 Протягом 10-ти місяців 2014 року фахівці ГУ ДФС у Вінницькій області  проводили заходи спрямовані на виявлення найманих працівників, які виконують роботи без документального оформлення трудових відносин. Фіскали після проведення перевірок з’ясували, що у нашій області  є 945 таких осіб. У результаті виявлення нелегальних працівників бюджет отримав понад 377 тисяч гривень ПДФО. 
   Також за цей час провели 94 перевірки, щодо дотримання суб’єктами господарювання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів, як результат порушення  виявили у 87 підприємців. За результатами перевірок до бюджету донараховано 9195,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій. В середньому по області сума донарахувань на одне порушення податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів, складає 105,7 тис. грн. 
   Крім того, вжитими заходами виявлено та залучено до оподаткування 1112 громадян, які надавали різні послуги, без сплати податків, внаслідок чого надійшло до бюджету 346,4 тис. грн. 
   Очільник фіскальної служби Вінниччини Мирослав Продан каже, що з недобросовісними бізнесменами і підприємцями постійно проводять роз’яснювальну роботу, щодо дотримання законодавства. А нелегальним робітникам нагадує, що працюючи неофіційно вони втрачають трудовий стаж і соціальні гарантії. 
 
 
Результати роботи УВБ ГУ Міндоходів у Вінницькій області за січень-жовтень 2014 року 
 
    З метою запобігання та протидії корупції в структурних підрозділах Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міністерства доходів і зборів України, управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області (далі – управління) постійно вживаються заходи  у відповідності до вимог Закону України від 07.04.2011 №3206-VI „Про засади запобігання і протидії корупції”, Указів президента України від 05.10.2011 року №964/2011 „Про першочергові заходи реалізації Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” та №1001/2011 „Про національну антикорупційну стратегію на 2011 – 2015 роки”  
   Зокрема, протягом січня-жовтня 2014 року проведено 156 службових перевірок та розслідувань, серед яких – 39 за  зверненнями фізичних та юридичних осіб. 
   За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 115 випадках, у тому числі 13 за  зверненням. 
   Керівникам структурних та територіальних органів ГУ Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міндоходів України внесено 41 подання для вжиття заходів реагування. І як наслідок, до дисциплінарної відповідальності притягнено 49 працівників, одного – звільнено та до 15 працівників вжиті інші заходи реагування. 
 
 До правоохоронних органів направлено 93 матеріали службових перевірок для надання правової оцінки та прийняття рішення, згідно чинного законодавства. За даними матеріалами, органами прокуратури протягом січня-жовтня  поточного року розпочато 10 кримінальних проваджень за фактами перевищення службових повноважень та службового підроблення службовими особами структурних та територіальних органів ГУ Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міндоходів України. Одна з яких, за результатами досудового розслідування, з обвинувальним актом направлена до суду.
 
 
Порядок подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1-ДФ 
 
 Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49. 
  Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента. 
   Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка. 
   Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка.
 Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно вилучити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення. 
   З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у
 категорії 103.25).
 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Мінфін затвердив алгоритм перевірки доходів та майна держслужбовців 
 
 Головне управління ДФС у Вінницькій області повідомляє, що Міністерство фінансів України своїм наказом від 3 листопада 2014р. № 1100 установило Порядок перевірки органами Державної фіскальної служби України достовірності задекларованої інформації щодо наявності майна, набутого посадовцями за час перебування на державних посадах. Нагадуємо, що правові та організаційні засади проведення перевірок державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та побудови нової системи органів влади згідно із європейськими стандартами, встановлено Законом «Про очищення влади», який набрав чинності з 15 жовтня п.р. 
   Перевірки проводитимуться апаратом Державної фіскальної служби України, а також державними податковими інспекціями за місцем проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка. За своєю сутністю перевірка – це аналіз наявної в контролюючого органу податкової інформації щодо доходів, отриманих особою,  з метою з'ясування джерел їх отримання, повноти їх відображення в декларації,  та  порівнянні відомостей про вказане в декларації майно (нерухоме майно, транспортні засоби, кошти на рахунках у банках та інших фінансових установах, цінні папери, внески до статутного капіталу підприємств), набутого особою за час перебування на державних посадах. Перевірка відомостей стосується лише особи, яка перевіряється, тобто, інформація щодо доходів та майна членів сім'ї, вказаних у декларації держслужбовця, не перевірятиметься. Для проведення перевірки мають використовуватися  запити про перевірку, копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, а також інші документи чи їх копії. 
   Порядком установлено тривалість процедури перевірки – це шістдесят днів з дня початку її проходження. По завершенню перевірки складається висновок про результати перевірки, який надсилається керівнику органу, передбаченому частиною четвертою статті 5 Закону "Про очищення влади". Крім того, орган ДФС, який проводив перевірку, надсилає копію такого висновку до Міністерства юстиції України. 
 
 
Вінницькі фіскали взяли участь у тренінгу Координатора проектів ОБСЄ в Україні 
 
Підвищення рівня податкової культури суспільства  – одне із завдань Державної фіскальної служби. Саме тому відомство намагається підтримувати спілкування і налагоджувати партнерські стосунки з громадськими інституціями. 
    Протягом 10 – 11 листопада у Вінниці Координатор проектів ОБСЄ в Україні проводить тренінг з питань вдосконалення регуляторної бази реєстрації та звітності громадських організацій. До участі в ньому запросили фахівців фіскальної служби, співробітників реєстраційних служб головних та районних управлінь юстиції, представників громадських об’єднань. 
 
 На семінарі розглядали ряд запитань щодо прав та обов’язків організацій. Зокрема торкнулися теми податкових пільг, майна та ведення діяльності громадських об’єднань. З’ясовували критерії для відмови громадським організаціям у присвоєнні ознаки неприбутковості, говорили про позицію фіскальної служби у випадках, коли курс продажу іноземної валюти нижче обмінного курсу НБУ і порядок звітування у цих випадках. 
   Доповідачем на тренінгу від фіскальної служби була Світлана Білилівська – начальник управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Вінницькій області. Вона розповіла присутнім про деякі моменти вищевказаних питань. Та зазначила, що податківці Вінниччини завжди відкритті до діалогу та спілкування.  Представники громадських інституцій можуть звертатися до них за консультаціями і отримувати відповіді на свої питання.
 
    З 1 листопада перелік підакцизного алкоголю розширено 
 
 Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів”, з 1 листопада 2014 року акцизним податком оподатковуватиметься продукція товарних позицій 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД, в якій вміст спирту етилового складає 8,5 % об’ємних одиниць і більше. Для таких алкогольних напоїв встановлено ставку акцизного податку у розмірі 70,53 грн. за 1 літр 100% спирту. 
   Нагадаємо, що до алкогольних напоїв вищезазначених позицій віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів. А саме, ті напої, які містять в собі спирт етиловий 8,5% об’ємних одиниць і більше, що раніше класифікувались як продукти дієтичного харчування (настоянки, бальзами), лікарські засоби, інша аналогічна продукція (есенції і добавки для кондитерського виробництва), що класифікується в товарних позиціях 2103 90 3000, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД і не маркувались акцизними марками. Відтепер вони підпадають під категорію “алкогольних напоїв” з обов’язковим маркуванням марками акцизного податку. А відтак – для реалізації таких алкогольних напоїв з 1 листопада 2014 року, відповідно до Податкового кодексу України та Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суб’єктам господарювання необхідно буде одержати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями. 
   Крім того, слід звернути увагу, що внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/98-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Зокрема, посилено відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом підвищення розміру мінімальних сум штрафів від двох до десяти разів. Так, мінімальну суму штрафу збільшено: 
   - за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій - з 1700 до 17000 гривень; 
   - за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, – з 1000 до 10000 гривень; 
    - за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – з 8500 до 17000 гривень 
 
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Як надати пояснення до декларації, якщо ви звітуєте через Інтернет? 
 
 Платники податків мають змогу подавати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв'язку. У разі, якщо у вас виникла необхідність подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складаються в довільній формі, не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду та вважаються невід'ємною частиною податкової декларації, ви можуть зробити це наступним чином. 
  Пояснення, копії дозволів тощо подаються до контролюючих органів особисто або через уповноважену на це особу. Також такі доповнення до декларації можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Крім того, таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. 
  Нагадаємо, податкова декларація подається за вибором платника в один із таких способів: 
 а) особисто платником або уповноваженою на це особою; 
 б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 
  При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку платник податків повинен створити податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. 
  Відповідна норма визначена пунктами 46.4 та 49.3  Податкового кодексу України та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233. Також з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 135.03).
 
«Реформа ЄСВ може знизити надходження, проте виведе зарплати з тіні», − Мирослав Продан 
 
 Одне з положень концепції реформування податкової системи, яку наразі активно обговорює громадськість та експерти, передбачає зміни стосовно єдиного соціального внеску. Вони спрямовані на зниження ставок ЄСВ та виведення зарплати з "тіні". 
   Начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан каже: «Зокрема, пропонується суттєве скорочення розміру єдиного соціального внеску. При цьому ми усвідомлюємо, що відбудеться зменшення надходження від ЄСВ. Втім, головний вектор детінізації економіки – це удар по зарплатах у конвертах. Зрештою, ми сподіваємося, що ефект від детінізації зарплат створить гарну мотивацію до їхнього зростання. В результаті очікуємо збільшення платежів що буде своєрідною  компенсацією втрат від зниження ставок ЄСВ». В цілому, за словами посадовця,  є декілька варіантів щодо самої ставки з єдиного соціального внеску і який саме варіант обере бізнес в процесі обговорення Концепції – такий і запровадить фіскальна служба. Станом на 1 листопада на Вінниччині зареєстровано понад 116 тисяч платників ЄСВ. З них понад  28, 5 тис. це юридичні особи та більше 87, 5 тис. фізичних. 
 
 ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
Кримінальне провадження відкрили проти німця за порушення митних правил 
 
 Ще на початку вересня ГУ Міндоходів у Вінницькій області повідомляло про громадянина Німеччини, який порушив митні правила. Провівши ретельну перевірку та збір доказів митники встановили, що він перевищив терміни тимчасового ввезення в Україну 26 транспортних засобів особистого користування. Після отримання копій документів, що стали підставою для первинної реєстрації вказаних транспортних засобів, Вінницька митниця направила офіційні запити на адреси відповідних органів державної влади, суду та торгуючих організацій, щоб підтвердити факт видачі цих документів. 
   Згідно відповідей вищевказаних установ, встановили, що документи, на підставі яких 5 транспортних засобів з іноземною реєстрацією поставлені на облік в органах ДАІ − фіктивні та містять неправдиві дані. З’ясувалось, що вказані транспортні засоби не оформляли у митному режимі «імпорт» і вони були незаконно легалізовані на території України. Причиною цього стали підроблені документи, які надійшли до реєстраційного органу. Були серед них і такі, що підтверджують сплату митних платежів та інших податків. Орієнтовна сума, яку необхідно було б сплатити на момент митного оформлення ввезених ТЗ в режимі «імпорт» склала близько 870 тис. грн. 
  За матеріалами вінницьких митників прокуратура відкрила кримінальне провадження. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості за фактом підробки документів, печаток, штампів та бланків, збуту чи використання підроблених документів, печаток, штампів та бланків, що передбачене ст. 358 КК України. наразі слідство триває.
 
 
 
Державне підприємство на Вінниччині вивело в «тінь» більше 2 мільйонів бюджетних гривень 
 
 Кримінальна відповідальність за фактом розтрати державних коштів загрожує службовим особам підприємства будівельної галузі, що перебуває в державній власності. Оперативними співробітниками підрозділів протидії розкраданню бюджетних коштів та їх легалізації ГУ Міндоходів у Вінницькій області встановлено, що підприємством була закуплена партія сировини для виробництва у київського ТОВ, яке містить явні ознаки фіктивності. Відповідно, на рахунки фірми за начебто придбаний товар переведено понад 2,3 млн. грн. В ході зустрічної перевірки столичного ТОВ, у свою чергу, встановлено, що поставки товарів на адресу вінницького підприємства не здійснювалися. Таким чином, слідчо-оперативними співробітниками ГУ Міндоходів у області встановлено факт завдання державним інтересам шкоди у вигляді розтрати державних коштів в сумі більше 2,3 млн. грн. 
 Слідчі фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Вінницькій області вже внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України – розтрата державних коштів в особливо великих розмірах.
 
 
Ліки з психотропними речовинами намагалися вивезти через Вінниччину ізраїльтяни 
 
 Наприкінці вересня вінницькі митники проводили митний контроль повітряних рейсів сполученням «Вінниця – Тель-Авів». Під час нього в особистих речах громадян Ізраїлю виявили незадекларовані лікарські засоби «Assival», «Fenta 100», «Clonex» та «Lorivan». Їх заборонено переміщувати через митний кордон України, оскільки до складу препаратів входять наркотичні та психотропні речовини. У зв’язку з цим порушено 3 справи про порушення митних правил за статтею 472 МК України, провадження з яких наразі триває. 
   З  початку вересня Вінницька митниця завела 39 справ про різні порушення митних правил, а загалом з початку року їх налічують 473. Вартість предметів правопорушень становить 1 065 621 грн. 
 
 ГУ Міндоходів у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці
 
Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість” 
 
Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість” розроблено на виконання підпункту 14 пункту 1 розділу І Закону України від 31 липня 2014 року №1621-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” (далі – Закон №1621), яким з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість шляхом внесення змін до Податкового кодексу України. 
  Так, статтею 2001 цього Кодексу (у редакції Закону №1621) визначено, що Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України. 
  Порядок електронного адміністрування ПДВ визначає: 
  - механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість; 
  - особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ; 
  - механізм проведення розрахунків з бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ. 
   Єдиний можливий механізм досягнення цілей державного регулювання – це прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України, що є найбільш ефективним способом забезпечення правильного застосування чинного законодавства щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість. 
   Зауваження та пропозиції до проекту закону приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника: поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; електронну – dpspdv@ukr.net.
 
 
З початку року виявлено 391 кримінальне правопорушення у сфері державних закупівель 
 
 За 8 місяців поточного року за махінації у сфері державних закупівель територіальними оперативними підрозділами ДФС України виявлено 391 кримінальне правопорушення. З них 93 - відносно службових осіб-замовників державних закупівель, 291 – відносно переможців та 40 – стосовно постачальників переможців закупівель. 
   За виявленими кримінальними правопорушеннями протягом поточного року встановлено майже 3,4 млрд. грн. завданих державі збитків, до державного бюджету відшкодовано 1,4 млрд. гривень. 
   У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, (ст. 209 Кримінального кодексу України) до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 51 кримінальне правопорушення. Загальна сума виявленого легалізованого доходу склала 1,3 млрд. гривень.
 
 
За алкогольні, тютюнові ліцензії Вінницький бізнес сплатив до бюджету понад 12 млн. грн. 
 
 Зокрема, за словами начальника ДФС у Вінницькій області Мирослава Продана, за вісім місяців 2014 року від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло більш ніж 10,1 млн. грн. Ліцензії на оптову торгівлю цими ж товарами обійшлись у понад 1,5 млн. грн. За ліцензії для виробництва спирту та алкогольних напоїв було внесено близько 5,5 тис. грн. 
   Загалом впродовж січня-серпня 2014 року, зауважує високопосадовець, було видано 4951 ліцензій. З них на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2559, тютюновими виробами – 2392. 
   Мали місце і факти припинення торгівельної діяльності суб’єктів господарювання у сфері обігу алкоголю і тютюну шляхом анулювання 490 відповідних ліцензій. Зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 205 і тютюновими виробами - 285. 
   Підсумовуючи сказане, Мирослав Продан нагадує, що у рамках проведеня операції „Акциз” службою розроблено низку заходів, спрямованих на легалізацію підпільного ринку алкоголю. Тут робота ведеться у двох напрямках: виявляється та ліквідується нелегальне виробництво та продовжується співпраця з легальними виробниками. 
 
  Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси 
 
Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортом платників податків. Податкова реформа повинна стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся сьогодні, 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України. 
   «Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Але вона повинна стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання – це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», – наголосив Ігор Білоус. 
   Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Однак, наряду з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону. 
   Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести заборону на три роки змінювати податкове законодавство, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища. 
   Керівник Державної фіскальної служби закликав учасників форуму, а це понад 100 провідних фахівців податкового права, активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні. 
   «Ми не претендуємо на ексклюзивність податкових ідей і готові дослухатися до ваших пропозицій. Якщо ви хочете бути почутими, беріть активну участь у творенні податкової реформи. Ми зацікавлені у розвитку ділової активності суб’єктів господарювання, створенні умов для роботи платників податків, формуванні у суспільстві високого рівня ділової та податкової культури», – зазначив Ігор Білоус.
 
 
 
Чи може платник податків подати уточнюючу звітність до початку планової документальної перевірки? 
 
 Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку. 
  Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. 
  Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
  Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. 
   Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.   Також з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02).
 
Державну фіскальну службу Вінницької області очолив Мирослав Продан 
 
   На посаду начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області його призначено 18 вересня наказом Голови ДФС України, голови комісії з реорганізації Міністерства доходів і зборів І.О.Білоуса № 555-о. При цьому Мирославу Васильовичу підтверджено раніше присвоєне спеціальне звання радника податкової та митної справи ІІ рангу. 
   Отож, на Вінниччині розпочалось перетворення підрозділів Міндоходів у органи Державної фіскальної служби. Головою комісії з реорганізації ГУ Міндоходів у Вінницькій області призначено Марію Іванівну Кисельову. 
 
  Для довідки: 
 
 Продан Мирослав Васильович – начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області 
   Народився: 8 жовтня 1979 року. в с. Кукавка Могилів-Подільського району Вінницької області. 
   Має повну вищу освіту: У 2003 році закінчив „Рівненський інститут слов’янознавства” Київського славістичного університету за спеціальністю „Менеджмент організацій”, у 2013 році – Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю „Державне управління”. 
 
  Трудову діяльність у податкових органах розпочав з 2005 року. 
  З червня 2013 року Мирослав Продан очолював  Вінницьку ОДПІ. 
  З квітня 2014 року працював на посаді в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області. 
  З 18 вересня 2014 року призначений начальником Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області.
 
Демократичність, відкритість та рівність – запорука партнерських відносин 
 
Такого висновку дійшли учасники робочої зустрічі, яка відбулася за участю представників Державної фіскальної служби України та Асоціації платників податків України 18 вересня 2014 року. 
  Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці та продовження конструктивного діалогу між фіскальною службою та платниками податків 
   «Наша співпраця успішно триває уже понад 10 років і закріплена не тільки офіційними меморандумами, але і забезпечується у практичній площині. Між нами завжди був професійний та конструктивний діалог. АППУ широко представлена у консультативно-дорадчих органах Державної фіскальної служби України не лише на центральному, а й на регіональному рівнях. Тому ми повинні продовжувати співпрацю на взаємовигідних засадах» - наголосив Віктор Косарчук, директор комунікаційного департаменту Державної фіскальної служби України. 
   Саме тому Державною фіскальною службою України було ініційовано підписання спільного Меморандуму про соціальне партнерство та відповідальність, які будуються на принципах демократичності, відкритості та рівності. Окрім того, закріплені у Меморандумі напрями та механізми партнерства покликані сприяти налагодженню системного діалогу ДФС із громадськими об’єднаннями. 
   «Ми повинні активізувати співробітництво для досягнення спільних цілей, які полягають у вдосконаленні податкової  системи, спрощенні адміністрування податків, детінізації заробітних плат, боротьби з «податковими ямами», корупційними схемами тощо» - погодилися учасники зустрічі.
 
 

 Починаючи з серпня вінничани платитимуть військовий збір

      Оратівське  відділення  Іллінецької  ОДПІ  звертає  увагу  нате, що з  03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

    Повідомляємо, що військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року, а ставка даного збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.При  цьому утримувати його  потрібно  зі  всієї  нарахованої  суми  оподатковуваного  доходу ( тобто  без  попереднього  вираховування  єдиного  внеску  та  податку  на  доходи).

  Визначену  суму  військового  збору  слід  перераховувати  до  бюджету  за  правилами,установленими  для  податку  на  доходи, тобто,  податкові  агенти  мають  сплачувати  військовий  збір  одночасно  з  перерахуванням  грошових  коштів  на  виплату  доходу. 

   Також, повідомляємо, що Державною казначейською службою України  відкриті рахунки для сплати військового збору, зокрема, у Оратівському  районі:  

   Рахунки державного бюджету для платників, зареєстрованих в ДПІ у Оратівському районі

Одержувач: УДКСУ уОратівському  районі, код ЄДРПОУ 38055454

 

Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Вінниця,  МФО802015 

 

Рахунок: 31111063700424

 

Код: 11011000

 

Урядом оприлюднено Концепцію реформування податкової системи України

 

 На засіданні Кабінету Міністрів України 6 серпня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі.

   Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9.

    Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

    З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований сього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

    В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

 

 За підрахунками Уряду, на загальну систему оподаткування буде переведено 10% суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють в аграрному секторі.

   З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

   Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.

   Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

 

 ГУ Міндоходів у Вінницькій областіГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

 З наступного року махінації з ПДВ мають припинити існування. На черзі – спрощення єдиного соцвнеску ІІІ Антикорупційний форум підняв ряд проблемних питань, що виникають між органами фіскальної служби та платниками податків і зборів. Вирішення їх має бути

    Корупція – головний внутрішній ворог на шляху до побудови нового суспільства, відзначив на відкритті Антикорупційного форуму голова Державної фіскальної служби України (ДФС) Ігор Білоус. Захід цього разу відбувся на базі ДФС під головуванням керівника відомства та голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка.

   Фіскальна служба вже зробила чималий крок до зниження корупційної складової у власній діяльності. Так, саме з ініціативи оновленого відомства цими днями був прийнятий закон, за яким уже з 1 січня наступного року податок на додану вартість буде відшкодовуватися в електронному режимі, що нівелює будь-які махінації і таке поняття, як фіктивний податковий кредит. Наразі закон проходить остаточні коригування у ДФС спільно Мінфіном, Національним банком України та іншими причетними відомствами. Наступним кроком стане реформування Єдиного соціального внеску. Мета реформи – викорінити виплату заробітної плати необлікованою готівкою (простіше кажучи, зарплати в конвертах), що на сьогодні сягає 20 мільярдів гривень. За словами Ігоря Білоуса, кінцевою метою реформ підпорядкованої йому служби має стати якнайповніший розвиток електронних сервісів при адмініструванні податків і зборів та виключення людського фактора як основного чинника корупції.

   - У минуле відійдуть поняття «податкових ям», «майданчиків», конвертаційних центрів, - резюмував Ігор Білоус. Зміниться підхід і до підбору кадрів: вже зараз при ДФС створена рада з кадрових питань, куди входять представники бізнесу та громадськості і яка братиме участь у призначеннях на всі ключові посади ДФС, в тому числі регіонального рівня.

   Всіляко сприяють протидії корупції у відомстві співробітники Служби безпеки України.

   - Часи корупційних схем і поборів минули, - зазначив очільник відомства Валентин Наливайченко. – будь-яка інформація, яка надходить до СБУ щодо перевищення службових повноважень ретельно перевіряється і вживаються відповідні заходи.

   Валентин Наливайченко наголосив також на посиленні боротьби з конвертаційними центрами як основному джерелу живлення тіньового сектору економіки, а останнім часом ще й тероризму. Так, останній викритий співробітниками ДФС спільно з СБУ конвертаційний центр мав обіг 5 млрд. грн., з них 700 мільйонів ішло на фінансування тероризму у східних областях країни.

   Участь у форумі взяли представники регіонів України в режимі відеозв’язку. Вінниччину на зібранні представляли, крім керівництва ГУ Міндоходів у області, співробітники УСБУ в області, представники бізнесу та громадськості.           

   Основні проблеми, озвучені вінничанами, не є унікальними на фоні держави і переважно стосувалися захисту малого та середнього бізнесу. Це, зокрема, продовження терміну використання касових апаратів, який сьогодні становить 7 років, та їх оновлення в залежності від товарообігу; це зниження навантаження на фонд оплати праці в рамках реформування єдиного соціального внеску (зниження ЄСВ з 37 до 30% вигідне великим роботодавцям, для представників же малого бізнесу податкове полегшення буде практично невідчутним); це, зрештою, можливість подавати документи власникам ліцензії на торгівлю алкогольною продукцією за місцем здійснення підприємницької діяльності.

   Проблем на форумі прозвучало чимало – від складнощів малого бізнесу до вимог змін у податковому законодавстві. Головним же ж результатом проведеного форуму було те, що його учасники у більшості чули один одного. По ряду піднятих питань уже в ході обговорень приймалися відповідні рішення.                        

 

Заходи з легалізації зарплат дозволять збільшити місцеві бюджети Вінниччини на 3 млн. 680 тис. грн.

 

 При цьому, більшість із цієї суми, а саме близько 58 відсотків, вдалось забезпечити за рахунок проведених з початку року 46 перевірок із дотримання суб’єктами господарювання діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів, – наголошує в.о. начальника ГУ Мінідоходів у Вінницькій області Мирослав Продан. Загалом за результатами перевірок до казни донараховано 2129,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

  З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, окрім контрольно-перевірочних заходів, додає високопосадовець, протягом січня–червня п.р. діяли робочі групі та постійно діючі комісії. Цьогоріч на них заслухано 29 суб’єктів господарювання, що мали заборгованість із заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб. В результаті заслуховування всі суб’єкти господарювання погасили заборгованість, а місцеві бюджети отримали 350,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

  Досить дієвими, зауважує Мирослав Продан, були і засідання робочих груп, створених при податкових інспекціях. На них заслухано 57 суб’єктів господарювання – боржників, які погасили заборгованість. Внаслідок цього місцеві бюджети отримали 411,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

  За словами керівника обласних міндоходівців, актуальним напрямком діяльності є також робота з підвищення рівня заробітної плати. З цією метою на засіданнях спільних комісій з органами місцевої влади заслухано 195 юридичних осіб та 163 фізичні особи–підприємці. Після цього 194 юридичні особи  або 99,5% заслуханих та 160 підприємців або 98,2%, підвищили рівень виплати заробітної плати. Серед іншого, не полишають міндоходівці регіону і проведення індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками зазначеної категорії підприємств. Так, протягом січня – червня п.р. були проведені співбесіди з керівниками 279 юридичних осіб та 511 фізичними особами – підприємцями. За результатами спілкування підвищили рівень заробітної плати 278 юридичних осіб (99,6%) та 510 підприємців (99,8 %). Як підсумок, місцеві бюджети отримали 417,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

   Особлива увага під час проведення контрольно-перевірочних та організаційних заходів приділяється фахівцями служби до виявлення найманих працівників, діяльність яких використовується без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування. Загалом з початку року виявлено 404 фізичних особи, якими сплачено до бюджету 174,4 тис.грн. податку. Крім того, вжитими заходами виявлено та залучено до оподаткування 673 громадянина, які надавали різні послуги, без сплати податків, внаслідок чого до бюджету надійшло 196,9 тис.грн.

   Підсумовуючи сказане, Мирослав Продан запевняє громаду області, що очолювані ним підрозділи Міндоходів і надалі докладатимуть максимум зусиль для детінізації економіки та легалізації ринку праці

 

ГУ Міндоходів у Вінницькій області                      

Плата за користування надрами – нагадуємо про зміни

 Складаючи звітність по платі за користування надрами за ІІ квартал п.р., платники повинні враховувати новації, які були внесені до законодавства Законом України від 27 березня 2014 року N 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

   Так, гірничі підприємства при обчисленні плати за користування надрами для видобування корисних копалин мають враховувати, що відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин уніфіковано у розмірі 5% вартості товарної продукції. При обчисленні податкових зобов'язань базою оподаткування є вартість кожного виду товарної продукції гірничого підприємства. Порядок обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства передбачає її визначення у податковому (звітному) періоді таких видів продукції для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства). Платники, які не видобувають корисні копалини, але використовують підземні простори надр під час проведення господарської діяльності (наприклад, для зберігання харчових продуктів, вирощування грибів, витримування виноматеріалів чи зберігання виноробної продукції) мають задекларувати зобов’язання по сплаті цього платежу за ІІ квартал п.р, враховуючи нові ставки, які у порівнянні з діючими раніше збільшені на 8 %.

 Інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

    В минулому році 627 громадян незаконно користувалися податковою соціальною пільгою

    Повідомлення про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги вручено податківцями Вінниччини 557 роботодавцям. Їх проінформовано про 627 платників, які користувалися протягом 2013 року податковою соціальною пільгою більш як за одним місцем роботи. 

   Відтак, такі порушники  мають не лише повністю погасити суму недоплаченого податку з доходів фізичних осіб, а й штраф у розмірі 100 відсотків суми недоплати. Лише після цього громадянин зможе знову подати заяву на застосування податкової соціальної пільги за одним із місць отримання заробітної плати.

   Нагадаємо, що на суму податкової соціальної пільги зменшується сума оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

    Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 27 січня 2014 року N 86.

                ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

Оперативники Міндоходів вилучили партію неякісного пального

 Бензин різних марок та дизельне пальне загальною вартістю понад 800 тисяч гривень вилучили на одній із автозаправних станцій Вінниччини оперативні співробітники підрозділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області спільно з працівниками УМВС у області. Досудовим розслідуванням, підкріпленим висновком експертизи, встановлено, що у відібраних попередньо зразках продукції суттєво перевищена норма шкідливих речовин, що негативно впливає на роботу двигуна автомобіля, заправленого придбаним на АЗС пальним.

  В ході обшуку в рамках кримінального провадження за ст. 227 Кримінального кодексу України – умисне введення в обіг на ринку України небезпечної продукції – уся паливно-мастильна продукція вилучена до прийняття законного рішення.

 ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

        Працівники Міндоходів викрили шахрая на відмиванні коштів

     Співробітники оперативно-слідчих підрозділів ГУ Міндоходів у Вінницькій області змусили шахраїв повернути 35 тисяч гривень обдуреним позичальникам. Саме таку суму внеску за майбутній кредит отримав від ряду громадян мешканець Вінниччини. Для здійснення незаконної діяльності зловмисник зареєстрував фірму по наданню довгострокових позик громадянам під відсотки. Втім, як з’ясувалося в ході досудового розслідування, ділок мав на меті лише отримання авансових платежів від позичальників: ні кредитів, ні свого авансу обдурені позичальники не отримали б. Натомість отримані злочинним шляхом кошти були б легалізовані через витрати на забезпечення господарської діяльності та власні потреби. Інформацію про скоєне правопорушення вчасно виявили оперативники підрозділу протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. Відповідна інформація була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 209 Кримінального кодексу України по факту легалізації отриманих злочинним шляхом коштів у розмірі 35 000 грн.

 В ході досудового розслідування зловмисник визнав свою провину. Він також повністю відшкодував потерпілим громадянам незаконно отримані від них кошти. У зв’язку з цим була укладена угода про визнання винуватості – це нова норма Кримінально-процесуального кодексу України, відповідно до якої підозрювана особа повністю визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, узгоджується міра покарання за його скоєння. Відповідно до укладеної угоди, а також зважаючи на те, що завдані громадянам збитки відшкодовані повністю, зловмисник отримає умовний термін позбавлення волі замість 3-6 років ув’язнення, передбачених статтею Кримінального кодексу, що йому інкримінується.

 

                Міндоходівці Вінниччини з початку року виявили 200 нелегальних працівників

      Вони виконували роботу без документально оформлених трудових відносин. Відповідно роботодавці, за таких робітників, не сплачували необхідних податкових платежів, а після проведених перевірок їм, зрештою, довелося  заплатити до бюджету більше 88 тисяч гривень податку.

Загалом протягом 2014 року міндоходівці області провели 26 перевірок. Звертали увагу на те, чи дотримуються підприємства, установи, організації, а також фізичні особи-підприємці діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. Такі заходи дозволили донарахувати до бюджету майже 816 тисяч податку на доходи фізичних осіб. Майже половина цієї суми вже надійшла до місцевої скарбниці.

Також податківці  виявили та залучили до оподаткування нові категорії громадян, які надають різні послуги: отримуючи доходи, 368 осіб ухилялись від обов’язкових сплат. Після перевірок вони заплатили до бюджету більше 104-х тисяч гривень.

В. о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан зазначає, що через недобросовісних роботодавців наймані працівники втрачали трудовий стаж та  були позбавлені соціального захисту.

 

                    27 червня 2014 року – останній день сплати ПДВ за травень

    Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за травень 2014 року подають до 20 червня 2014 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 27 червня 2014 року.

 Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Фахівці ГУ Міндоходів у Вінницькій області нагадують, якщо строк сплати суми податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то термін сплати податків і зборів не переноситься. Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Дії платника ПДВ у разі відмови продавця товарів надати податкову накладну

 Якщо продавець товарів/послуг відмовляється надати податкову накладну або порушив порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, то покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

    Нагадаємо, що надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

   Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 р. V Податковогокодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Які ФОП не можуть бути платниками ЄП?

         Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи - підприємці, які здійснюють:

 - діяльність з організації, проведення азартних ігор;

 - обмін іноземної валюти;

 - виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

 - видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

 - видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

 - діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом IIIПодаткового кодексу України;

 - діяльність з управління підприємствами;

 - діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

- діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

- діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

 - технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту.  

Також не можуть бути платниками єдиного податку:

 - фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

 - страхові (перестрахові) брокери;

- фізичні особи – нерезиденти;

 - суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 Відповідна норма визначена п.291.5 ст.291 р.XIVПодаткового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VIіз змінами та доповненнями.

ГУ Міндоходів у Вінницькій області

   

ФОП на спрощеній системі оподаткування - пенсіонери не сплачують єдиний внесок

       Фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Законом № 1058 передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

Нагадуємо платникам єдиного внеску - роботодавцям  (підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, та фізичні особи-підприємці, які використовують працю найманих працівників), що 20 червня – останній день сплати єдиного внеску  за травень 2014 року.

Платники єдиного внеску, їх права та обов’язки визначено розділом ІІ Закону україни від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Оперативники Міндоходів попередили незаконну реалізацію підакцизних товарів

 

     Співробітники підрозділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ГУ Міндоходів у  Вінницькій області встановили факт реалізації товарів підакцизної групи без відповідних дозвільних документів на одному зі складських приміщень у Вінницькій області. Вилучення відбулося в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що спрямована на детінізацію ринку підакцизних товарів – в період дії операції серед іншого посилено відпрацьовується мережа оптово-роздрібної реалізації даного виду продукції.

 В ході огляду з незаконної реалізації вилучено алкогольних та тютюнових виробів на суму понад 500 тисяч гривень. Продукція вилучена до прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

 

Підприємства-неплатники «пробачили» боргів на 300 тисяч гривень

      Кримінальна відповідальність загрожує службовим особам двох приватних підприємств на Вінниччині за незаконну реалізацію майна, що перебувало в заставі. Не зважаючи на те, що одне з підприємств було переможцем державних закупівель і реалізувало товарів ряду держустанов на суму понад 3 мільйони гривень, а інше підприємство було постачальником переможця, обидва мали заборгованість по сплаті податків і зборів до бюджету. У зв’язку з цим частина майна обох суб’єктів господарювання описана у податкову заставу. Втім, як встановили оперативні співробітники Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, службові особи підприємств заставним майном розпорядилися по-своєму: реалізували його на загальну суму понад 300 тисяч гривень, не повідомивши про це податкових інспекторів та не спрямувавши жодної гривні в рахунок погашення заборгованості по платежах до бюджету.

Інформація про вчинене правопорушення внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, службові особи підозрюються у перевищенні службових повноважень. Слідчі вживають заходи до відшкодування завданих бюджету збитків.

 ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

Уряд затвердив Положення про Державну фіскальну службу України

 

   Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 травня 2014 року №236 затвердив Положення про Державну фіскальну службу України.

 Головою Державної фіскальної служби призначено Ігоря Білоуса (розпорядження КМУ від 06.06.2014 від №624-р).

  Першим заступником Голови став Володимир Хоменко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №625-р), заступником Голови – Анатолій Макаренко (розпорядження КМУ  від 06.06.2014 №626-р).

   Згідно з положенням, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

     До сфери повноважень новоствореної служби входять реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

    Крім того, Державна фіскальна служба реалізовуватиме державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

    Державна фіскальна служба вноситиме на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо формування державної податкової та митної політики, а також політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;  адміністрування єдиного внеску та боротьби з правопорушеннями під час його сплати.

    Крім того,  ДФС пропонуватиме засади  державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності,  торгових патентів.

     Відповідно до Положення, Голову Державної фіскальної служби призначатиме та звільнятиме з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України.

     Положенням також закріплені завдання та права Державної фіскальної служби, визначено повноваження Голови ДФС та його заступників тощо.

     Детальніше ознайомитися з Положенням про Державну фіскальну службу України можна за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/postanovi-km-ukraini/63237.html.

      Нагадаємо, що Державну фіскальну службу України створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №160, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

 

                За І півріччя до місцевої казни Вінниччини надійшло на 30 млн. грн. більше минулорічного

     Про це, за підсумками роботи січня-червня 2014 року, інформує в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан. Загалом платники податків регіону внесли цьогоріч до місцевих бюджетів понад 1 млрд. 142,8 млн.грн. проти 1 млрд. 112,8 млн.грн., сплачених за 6 місяців 2013 року.

     Найбільший приріст спостерігається з податку на доходи фізичних осіб, плати за землю та єдиного податку. Так, тільки надходження з податку на доходи фізичних осіб перевищили 806,6 млн. грн. Це на 25,9 млн. грн. більше минулорічного.

    Наступними у трійці лідерів приросту надходжень до місцевих бюджетів є єдиний та екологічний податки. Так, проти аналогічного періоду 2013 року спрощенці збільшили сплату єдиного податку майже на 15,5 млн.грн. У той же час, екоподаток приріс більш ніж на 5,9 млн.грн.

   Мирослав Продан зауважує, що така позитивна динаміка є певним свідченням активізації діяльності представників малого та середнього бізнесу регіону, а також легалізації тіньового ринку праці.

 

                           На Вінниччині громадяни отримали 300 повідомлень – рішень про сплату податку на нерухоме майно

 

    До  1 липня 2014 року фізичним особам, власникам житлової нерухомості за місцем їх податкової адреси надсилаються податкові повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки із зазначенням суми та відповідних платіжних реквізитів. Цьогоріч фізичним особам-власникам житлової нерухомості поштою надіслано 40 повідомлень і 260 -  вручено особисто громадянам.

   Загалом платниками податку на нерухомість на Вінниччині є 230 громадян, при цьому деякі  з них – власники декількох об’єктів житлової нерухомості.

    Вони мають сплатити в місцеві бюджети 92,4 тисячі гривень податку. Найбільше податку надійде від жителів м.Вінниці - 67,9 тисяч. В середньому на один об’єкт нараховано 300 гривень. Якщо, ж платник має декілька будинків чи квартир, - доведеться платити більшу суму залежно від площі нерухомості.

    Така сплата проводиться фізичними особами протягом 60 календарних днів з дня вручення такого повідомлення. Наразі вже 13 платників сплатили понад 14 тисяч податку на нерухомість.

    Нагадаємо, що з 1 квітня 2014 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», зокрема зміни стосуються статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Внаслідок зазначених змін базою оподаткування стала загальна площа житла. Проте, за минулий рік податок розраховується виходячи із житлової площі.         Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

  - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

  - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, - 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати.

     Податок не сплачується, якщо сумарна житлова площа квартир не перевищує 120 м кв., будинків – 250 м.кв., квартир і будинків разом – 370 м кв. Разом з тим, пільга по сплаті податку не застосовується, якщо об’єкт нерухомості використовувався з метою отримування доходів (здача в оренду, лізинг або використання в комерційних цілях).

 

                  ГУ Міндоходів у Вінницькій області

 

 

Бізнес переконався у ефективності попереднього електронного декларування

Позитивним кроком до прискорення здійснення митних процедур є впровадження в роботу оформлення товарів по митних деклараціях  типу ЕА.

Особливістю такого декларування є можливість здійснення митного оформлення імпортованих в      Україну товарів без їх фізичного пред‘явлення митниці призначення. Тобто одразу після перетину митного кордону товар випускається у заявлений підприємцем митний режим.

     Умовою застосування такого типу митних декларацій є проведення всіх необхідних форм контролю в пункті пропуску і відсутність ризиків, сформованих автоматично.

    Підвищений інтерес до використання технології оформлення декларацій типу «ЕА» свідчить про її позитивну оцінку з боку суб’єктів ЗЕД та подальшу перспективність. Адже застосування такої процедури є дуже зручним для бізнесу, оскільки сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат на здійснення митних процедур,  так якщо у 2013 році митницею оформлено 32 митні декларації типу ЕА, то лише за червень 2014 року оформлено 229 митних декларації даного типу.

 

За два дні оперативники Міндоходів вилучили з незаконного обігу майже 800 пляшок алкогольних напоїв

 В рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що спрямована на детінізацію ринку підакцизних товарів, оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Вінницькій області посилено відпрацьовують мережу оптово-роздрібної реалізації даного виду продукції.

   Лише за два дні оперативниками вилучено алкогольної продукції на суму понад 45 тисяч гривень. В одному випадку торгівля горілкою, коньяком та вином здійснювалася з торговельної точки в районі ринку без будь-яких дозвільних документів. В іншому разі незаконний товар до споживача не дійшов – горілчана продукція, до того ж із марками акцизного податку з ознаками підроблення, і також без супровідних документів доправлялася автомобілем для подальшої реалізації в районах області.

   Уся продукція вилучена до прийняття законного рішення.

  Загалом з початку нинішнього року підрозділами протидії незаконному обігу підакцизних товарів вилучено лікеро-горілчаної продукції на суму понад 900 тисяч гривень. 

За алкогольні, тютюнові та спиртові ліцензії вінницький бізнес сплатив до бюджету понад 9 млн. грн.

 Зокрема, за словами в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продана, за шість місяців 2014 року від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло 7 млн. 567,3 тис. грн. Ліцензії на оптову торгівлю цими ж товарами обійшлись у 1 млн. 500,34 тис. грн. За ліцензії для виробництва спирту та алкогольних напоїв було внесено 3,99 тис. грн.

  Загалом впродовж січня-червня 2014 року, додає високопосадовець, було видано 3666 ліцензій. З них на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 1918, тютюновими виробами – 1748.

  Мали місце і факти припинення торгівельної діяльності суб’єктів господарювання у сфері обігу алкоголю і тютюну шляхом анулювання 365 відповідних ліцензій. Зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 165 і тютюновими виробами - 200.

  Підсумовуючи сказане, очільник обласних Міндоходівців Мирослав Продан нагадує, що наразі службою розроблено низку заходів, спрямованих на легалізацію підпільного ринку алкоголю та залученні до оподаткування так званих „тіньових коштів”. Тут робота ведеться у двох напрямках: знищується нелегальне виробництво та триває відвертий і плідний діалог з легальними виробниками.