До уваги учасників АТО

Професійна адаптація учасників АТО за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації. 
Професійна адаптація осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.
Особа для отримання послуг з професійної адаптації звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
 До заяви додаються:
• копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
• копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю
внаслідок війни, або учасника війни, засвідчена підписом особи;
• копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.
Під час подання копії посвідчення пред’являються оригінали такого посвідчення. Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості. Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами і не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.
На 2019 рік в управлінні праці та соціального захисту населення Оратівської райдержадміністрації на заходи із соціальної та професійної адаптації передбачено кошти в сумі 18100 грн.. Управлінням укладаються договори на навчання з Липовецьким районним спортивно-технічним клубом Товариства сприяння обороні України. Здійснюється: підготовка водіїв транспортних засобів категорії «В» та «С», перепідготовка водіїв транспортних засобів категорії «СІ», «С», «СІЕ», «СЕ». 
За більш детальною інформацією запрошуємо вас, шановні учасники антитерористичної операції, звертатися до кабінету № 111 управління праці та соціального захисту населення Оратівської райдержадміністрації або за телефоном 2 17 43.  
Послуга професійної адаптації надається безкоштовно.